Jeśli po e-paleniu męczy Cię kaszel i czujesz nieprzyjemny smak w ustach, wybierz e-papierosy niskotemperaturowe. Temperatura grzałki ma tu ogromne znaczenie. Wysoka lub niska temperatura w różny sposób działa także na efekty palenia. Na co jeszcze wpływa niska temperatura w elektronicznych papierosach? Jaki liquid dobrać do e-papierosów tego typu? Dowiedz się więcej.

Co to jest e-papieros niskotemperaturowy?

Wszystkie e-papierosy zostały zaprojektowane głównie z myślą o byłych palaczach i tych, którzy dążą do zerwania z nałogiem. Ich celem jest dostarczenie nałogowym palaczom odpowiednika tradycyjnych papierosów, który pozwalałby na bezpieczniejsze dla zdrowia przyjmowanie nikotyny, bez tytoniu i szkodliwych chemikaliów.

Papierosy elektroniczne dzielą się na różne typy. Wśród nich znajdują się m.in. e-papierosy niskotemperaturowe, które mają niższą temperaturę grzałki w porównaniu z klasycznymi e-papierosami. Do tego rodzaju elektronicznych papierosów dostosowane są specjalne liquidy na bazie glikolu polietylenowego-400 (znanego też jako PEG-400, PolyEthylene Glycol-400), który charakteryzuje się niższą temperaturą wrzenia.

Glikol polietylenowy-400 to alternatywa glikolu propylenowego (PG), który ma postać lepkiej, gęstej, bezbarwnej i bezzapachowej cieczy, a w smaku jest lekko słodkawy. PEG-400 jest podstawowym składnikiem nie tylko liquidów stosowanych w e-papierosach niskotemperaturowych. Płyny na jego bazie wykorzystuje się również w klasycznych modelach jako zamiennik glikolu propylenowego, zwłaszcza dla osób uczulonych na glikol propylenowy.

Co daje niska temperatura w e-papierosie?

Olejki i płyny używane w e-papierosach muszą osiągnąć temperaturę wrzenia, aby odparować. Uwalnianie nikotyny następuje na skutek podgrzania liquidu. Jest to efekt, który później wdychasz w postaci pary.

Temperatury mają duży wpływ na jakość oparów, uwalniając różne ilości i rodzaje związków zależne od temperatury. Na przykład przy niższej temperaturze, około 190-210 stopni Celsjusza, otrzymuje się cienką i delikatną, ale bardzo aromatyczną parę – tłumaczy ekspert z iVape.

Nie zapominaj, że elektroniczny papieros to swego rodzaju inhalator. W związku z tym temperatura wrzenia e-papierosa, w której uwalnia swoje wzbogacające opary, może być wysoka lub niska. Wiadomo, że e-papierosy niskotemperaturowe dają łagodniejsze, wręcz minimalne ilości pary. Obłok jest miękki, a Ty palisz dłużej, ponieważ spalanie przebiega powoli. W tym zakresie temperatur doznanie wdychanej pary jest bardziej uspokajające. Odczujesz też lepszej jakości, bogatszy smak oraz poczujesz wielowymiarowość aromatów użytego liquidu.

Czym są e-papierosy niskotemperaturowe?
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here