Rolety wewnętrzne zapewniają nam zaciemnienie. Rolety rzymskie oraz inne podobne im rozwiązania takie jak rolety okienne dzień noc zapewniają również większą prywatność. Czy to jednak wszystko, czego możemy oczekiwać od rolet. Sprawdź, jakie możliwości dają rolety zewnętrzne.

Rolety wewnętrzne i zewnętrzne — jak połączyć ich zalety?

Rolety klasyczne pozwalają regulować dostęp światła do pomieszczenia, zasunięte zapewniają większą prywatność, pozwalają uchronić się przed wścibskim wzorkiem osób z zewnątrz. Można stosować je do okien dachowych, balkonowych oraz wszystkich innych. Myśląc o roletach okiennych, warto jednak dostrzec większe możliwości, jakie dają role zewnętrzne. Na przykład niektóre pancerze pozwalają połączyć funkcję rolety i żaluzji zewnętrznej. Taka roleta na ramie okiennej pozwala na przepuszczenie promieni słonecznych na powierzchni do 20%. Nawet więc przy opuszczonym pancerzu umożliwia doświetlenie wnętrza światłem słonecznym. Takie osłony okienne dają jednak znacznie więcej bezpieczeństwa — przede wszystkim chronią przed uderzeniem mechanicznym i uszkodzeniem okna, są więc niezastąpione przy coraz częściej pojawiających się wichurach. Taka roleta okienna stanowi także zabezpieczenie przed gradem oraz innymi trudnymi warunkami atmosferycznymi. W końcu chroni również przed osobami, które chciałyby się przez okno dostać do wnętrza domu. Rozwiązanie takie dostępne jest w wersji natynkowej i podtynkowej, nie zawsze więc wymaga wiercenia otworów: https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/pancerz-s-onro

Rolety okienne a zatrzymywanie ciepła

Rolety zewnętrzne nie służą jedynie do zaciemniania pomieszczeń oraz dodatkowego zasłaniania okien w celu ich dodatkowego zabezpieczenia. Dobrze dobrane rozwiązanie może pomóc ci także w znaczącym stopniu ograniczyć straty ciepła: https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/nadstawne-skb-styroterm. Niektóre rozwiązania rolet nadstawnych są w stanie w znacznym stopniu poprawić bilans energetyczny budynku. Jak to możliwe? Opuszczona roleta zewnętrzna stanowi dodatkowy opór cieplny. Wynika to przede wszystkim z połączenia warstwy powietrza znajdującej się między kurtyną a oknem oraz właściwości samej rolety. W efekcie termoizolacja może się znacząco poprawić, a realnym tego wynikiem będą niższe rachunki za ogrzewanie, co w perspektywie zmian na rynku energii może cię okazać bardzo istotne.

Rolety — jak nimi sterować?

Dodatkowym plusem, jaki może się pojawić w przypadku rolet zewnętrznych, jest system inteligentnego nimi sterowania. Rozwiązania takie jak: Centrala Yooda Smart pozwalają na sterowanie osłonami wewnętrznymi i zewnętrznymi przy pomocy aplikacji. Inteligentny dom jeszcze nigdy nie był tak prosty w zarządzaniu. Z pomocą Yoody możesz otwierać i zamykać rolety, markizy czy żaluzje. Szybko i skutecznie możesz za pomocą aplikacji reagować więc choćby na zmiany pogodowe, które coraz trudniej przewidzieć. Możesz także ustawić scenariusze pracy konkretnych rozwiązań, które dopasujesz do rytmu pracy i życia domowników lub pracowników. To z kolei pozwoli na większą oszczędność energii, ciepła, a jednocześnie w odpowiednich momentach pozwoli zapewnić domownikom poczucie wieczornej intymności albo wesprze poranną pobudkę: https://www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/yooda-inteligentne-domy

Możliwości zastosowania rolet zewnętrznych jest dzisiaj naprawdę wiele — poszczególne rozwiązania można ze sobą łączyć, uzupełniać, rozbudowywać. Wszystko zależy od twoich potrzeb i oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj