Jeśli jesteś fanem zimowego szaleństwa, ale w poprzednim roku zdarłeś na stoku wszystkie ubrania, to dobry moment na kompletowanie nowej sportowej garderoby. Już tylko 3 kroki dzielą Cię od inwestycji w wysokojakościową oraz wytrzymałą damską kurtkę narciarską. Zobacz czym należy kierować się podczas wyboru.

Krok 1. Sprawdź, czy jest nieprzemakalna i oddychająca

Damska kurtka narciarska powinna być przed wszystkim wodoodporna, ale także oddychająca. Te dwie cechy zawsze powinny występować ze sobą w parze. Nieprzemakalność wraz z odpowiednią cyrkulacją powietrza zapewnią Ci nie tylko ochronę przed wilgocią (a co za tym idzie – bardzo szybko postępującym przeziębieniem), ale także nadmiernym potem i towarzyszącym mu uczuciem dyskomfortu podczas jazdy. Przy wysiłku fizycznym każdy z nas rozgrzewa swój organizm – to naturalne. Bardzo ważne jest jednak, aby nie narażać się na nagłe zmiany temperatur. Jeśli ściągniesz nieoddychającą kurtkę, a przez drzwi czy uchylone okno zawieje mroźny wiatr – chorobę masz jak w banku. Dlatego wybierz damską kurtkę narciarską z membraną oznaczoną liczną powyżej 10 000 mm H2O i posiadającą dodatkowe otwory wentylacyjne.

Krok 2. Damska kurtka narciarska powinna być dobrze zorganizowana

Na stoku przydaje się każda najmniejsza kieszonka, gdzie możesz bezpiecznie przechować portfel, karnet na stok, klucze do pokoju hotelowego czy telefon komórkowy. Dlatego wysokojakościowa kurtka narciarska powinna być dobrze zorganizowana – aby dotrzymywać Ci kroku! Jedne kieszonki niech będą większe i bardziej ukryte, inne – mniejsze, na wierzchu, aby ułatwić Ci częste wyciąganie oraz wkładanie potrzebnych rzeczy. Niektóre modele kurtek posiadają także odpowiednie miejsce na klucze (haczyk).

Krok 3. Niech Twoja nowa damska kurtka narciarska będzie dopasowana

Dopasowana damska kurtka narciarska zapewni Ci wygodę oraz komfort, tak bardzo potrzebny na stoku. Szukaj ubrań z regulowanymi mankietami, możliwością ściągnięcia ich u dołu. Niezależnie od tego, czy kupujesz kurtkę przez Internet czy stacjonarnie, zawsze powinieneś ją przymierzyć zanim pojedziesz na stok. Dobrze dobrana kurtka nie może być zbyt obcisła i krępować ruchów ani zbyt luźna, wisząca czy za długa.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej damskiej kurtki narciarskiej nie jest wcale taki prosty jak się wydaje – na szczęście powyższe rady pomogą Ci podjąć właściwą decyzję! Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj