Elegancki garnitur, buty ostatni krzyk mody, nienaganna fryzura i …atrybut mężczyzny biznesu – aktówka. Teczka to uniwersalny dodatek dla wszystkich panów ceniących nie tylko szyk i klasę, ale także lubiących utrzymywać ład i porządek. Dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom takim jak chociażby klasyczna męska torba, można połączyć nietuzinkowy strój z praktycznością codziennego funkcjonowania. Patrząc jednak na to, jak wiele rozmaitych modeli teczek przeznaczonych do użytku mężczyzn jest dzisiaj dostępnych na rynku, nasuwa się wniosek, że aktówka aktówce nierówna. Podczas gdy niektóre warianty opisywanych gadżetów stanowią tradycyjne sportowe torby, inne są standardowymi listonoszkami. Jak wybrać odpowiedni model? Najlepiej jest postawić na produkty skórzane takie jak modne teczki ze strony JanPolbis.

Ponadczasowa aktówka

Powszechnie znaną formą torby męskiej okazuje się prostokątna, twarda i sztywna aktówka, jaka zrobiona jest najczęściej z naturalnych materiałów typu skóra, ewentualnie tzw. „eko skóra”. Oczywiście nie ma co ukrywać, że prawdziwy skórzany dodatek od razu da się poznać po solidności wytwórstwa oraz precyzji wykończenia. Wbrew pozorom, jest to inwestycja opłacalna, bo kupując skórzaną aktówkę wydajemy więcej, lecz jednorazowo, a z teczki możemy bezustannie korzystać przez długie lata intensywnego eksploatowania. Niezależnie jednak od surowca, z jakiego aktówka została wykonana, cechą dla niej typową jest praktyczny design. Wszystkie torby męskie w tym wydaniu odznaczają się wieloma kieszonkami, a także licznymi schowkami na suwak, czy zapinanymi na guziki bądź zatrzaski, co uniemożliwia pogubienie nawet rzuconych luzem drobnych przedmiotów. Aktówki są uniwersalne i doskonale sprawdzają się u wszystkich mężczyzn pracujących, bez wyjątku. Niektóre są na tyle przestronne i wielkie rozmiarowo, że da się w nie wpakować nawet przeciętnego laptopa, zatem nie ma potrzeby noszenia dodatkowo drugiej torby na komputer.

Nesesery

Termin „neseser” wywodzi się z języka łacińskiego, odnosząc się do tamtejszego pojęcia „necessarius” czyli w dosłownym tłumaczeniu – „potrzebny”. Już samo etymologiczne znaczenie wskazuje na przeznaczenie tego rodzaju aktówek. Są one niezbędnikiem panów preferujących to, co wygodne i komfortowe, a zarazem przykuwających wagę do schludnego i eleganckiego wyglądu. Neseser doskonale radzi sobie w codziennej zawodowej bieganinie, bowiem jako pojemna teczka z reguły w całości zrobiona ze skóry, rewelacyjnie spisuje się stanowiąc praktyczny „schowek” na dokumenty, drugie śniadanie czy książki. Aktówki tej kategorii cechuje wytrzymałość i olbrzymia pojemność. Są to trwałe akcesoria nadające się zarówno jako gadżet do garnituru, jak również mniej oficjalnej kreacji.

Raportówki

Jeszcze innym typem męskiej torby okazują się raportówki, jakie można znaleźć w efektywnym i ekskluzywnym wydaniu między innymi na wspomnianej już wcześniej stronie znanej marki JanPolbis. Raportówkami określa się teczki prezentujące się na pierwszy rzut oka jako klasyczne aktówki, z tym że zazwyczaj stanowiące torby mniejsze gabarytowo niż zwykłe nesesery. W raportówkę raczej nie wpakujemy laptopa, ale dostępnych jest wiele różnorodnych modeli raportówek mieszczących format A4. Cechą szczególną opisywanych aktówek okazuje się ich kształt – nietuzinkowy w porównaniu ze zwykłymi torbami męskimi – są wyższe niż szersze. Bardzo często sprzedawane są w komplecie z długim paskiem pozwalającym na zarzucenie torby na ramię. Idealne do przenoszenia drobnych przedmiotów, rzeczy osobistych, portfela i dokumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj