Buty w stylu retro

Najwięksi znawcy mody są godni co do tego, że trendy z poprzednich lat cyklicznie wracają do łask konsumentów. Światowej klasy projektanci wspinali się na wyżyny swojego fachu, aby dostarczyć swoim fanom chwytających za serce kolekcji, niektóre elementy garderoby zostały natomiast zaadaptowane w sposób bardziej naturalny, na stałe wpisując się do popkulturę. Nikt nie chce, aby hity te odeszły w zapomnienie – w odpowiedzi na powszechną nostalgię do dawnych czasów, na rynku pojawia się nowe obuwie w stylu retro, które z pewnością zadowoli każdego pasjonata lat 90-tych.

Co konkretnie można znaleźć na rynku?

Ankiety przeprowadzone wśród fanów ubioru retro wskazują na to, że największą popularnością cieszą się te same marki, które zaopatrywały ich jeszcze kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat temu. Potwierdzają to sprzedawcy z active.sklep.pl – profesjonalnego sklepu z odzieżą sportową i nie tylko. Co prawda, na sklepowych półkach nie jest trudno natrafić się na klasyczne modele butów, lecz nie każdy egzemplarz jest tak naprawdę warty uwagi. Badania rynku, przeprowadzone specjalnie na potrzeby sprzedawców takiego obuwia, wykazały, że wybór pada najczęściej na Fila Daddy Shoes oraz Adidas Yung, które najlepiej oddają unikalny charakter butów retro.

Nie ulega wątpliwości, że produkty te nie stanowią dokładnego odwzorowania poprzedzających ich modeli, lecz nigdy nie było to faktycznym celem tych marek. Nie chodzi tutaj o to, aby ubierać się dokładnie tak, jak kiedyś, ale żeby czerpać inspiracje z dawnych trendów i przenosić je na nasze, współczesne realia. Większość projektantów przyznaje, że moda musi iść naprzód, lecz nie oznacza to, że nie powinno się garściami czerpać z wcześniejszych jej osiągnięć. Takie też są obecne buty retro – łączą one w sobie klasyczny wygląd wraz z nowymi rozwiązaniami, które zapewniają pełną im funkcjonalność oraz najwyższy komfort użytkowania.

Czym wyróżniają się buty retro?

Aby obuwie prawdziwie kwalifikowało się do kategorii retro, nie wystarczy, aby wzorować je na ówczesnych modelach. Większość entuzjastów tego stylu jest zgodna, że dany produkt powinien posiadać „to coś”, czyli konkretne cechy, które wywołają u nich poczucie nostalgii.

Duże znaczenie mają nawet drobne detale, jak choćby:

  • Charakterystyczne wyprofilowanie buta
  • Zastosowanie klasycznego wzornictwa
  • Mocna, rozbudowana podeszwa
  • Warstwowa cholewka

Okazuje się, że trendy te wydają się atrakcyjne nawet dla dzisiejszej młodzieży, która docenia je za wygląd znacznie odbiegający od tego, do czego przyzwyczaił nas dzisiejszy rynek. Producenci obuwia przyznają, że styl lat 90-tych nadal jest żywy, a odkrywają go także te osoby, których jeszcze nie było wtedy na świecie. Warto jest bliżej przyjrzeć się nowym kolekcjom retro, gdyż często oferują jedne z najbardziej interesujących butów, jakie można dziś zakupić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj