Skuteczna ochrona przed plamami potu na ubraniach oraz eliminacja jego zapachu potrzebne są nam na co dzień oraz w okresie intensywnej aktywności sportowej. Sprawdź, co nowego w kategorii kosmetyków i przekonaj się, czy możliwa jest długotrwała, skuteczna ochrona przed poceniem się.

Ochrona przed potem – dezodorant czy antyperspirant?

Pocenie się jest naturalnym procesem, zachodzącym w organizmie. Jego istotna funkcja utrzymania odpowiedniej temperatury ciała sprawia, że dwa miliony gruczołów potowych pracują nieustannie. W trakcie ćwiczeń fizycznych, pod wpływem stresu i wysokich temperatur ich praca jest bardziej intensywna i nasila się szczególnie w okolicy pach, wnętrza dłoni oraz podeszw stóp. Jeżeli zależy nam na ograniczeniu zapachu potu bez ingerencji w mechanizm termoregulacji organizmu warto stosować dezodoranty. Produkty te, odpowiednie do użytku codziennego działają antybakteryjnie, eliminując zapach rozkładającego się na skórze potu. Przez zmniejszenie ilości namnażających się bakterii oraz dopasowaną kompozycję zapachową, codziennie wydzielany na skórze pot nam nie przeszkadza. Antyperspiranty poza składnikami, zawartymi w dezodorantach zawierają jeszcze związki chemiczne, odpowiedzialne za regulację procesu pocenia się. Produkty te wpływają na ograniczenie wydzielania potu na skórze pod pachami, oferując w zamian suchą skórę, pozbawioną przykrego zapachu. 

Jak działają preparaty, skuteczne przez ponad dwie doby?

Na półkach sklepów i drogerii pojawiły się preparaty, eliminujące wydzielanie potu pod pachami nawet do 96 godzin od zastosowania. Jak używać antyperspirantu w sprayu o przedłużonym, intensywnym działaniu? Na jego opakowaniu znajduje się wyraźnie widoczna informacja o skuteczności działania do 96 godzin. Jak to możliwe? Produkt oparty jest o unikalną formułę, wykazującą się skutecznością, niezawodnością i przyjaznym dla skóry składem. Długotrwale działający antyperspirant w sprayu posiada skład, oparty na magnezji oraz szczegółowo dopracowaną formułę wchłaniania wilgoci. Dzięki temu w sytuacjach ekstremalnego, długiego wysiłku nie musisz martwić się o ochronę przed potem. 

Kiedy warto zastosować antyperspirant o przedłużonym działaniu?

Antyperspirant do stosowania pod pachy, wykazujący się niezawodnością do 96 godzin od zastosowania należy stosować na oczyszczoną i suchą skórę pach. Silnie działający produkt warto stosować w sytuacjach, gdy szczególnie potrzebna jest Ci ochrona przed wilgocią oraz zapachem potu pod pachami. Doskonale sprawdzi się podczas wycieczki rowerowej w upalny dzień, w trakcie treningu siłowego lub ekstremalnej wyprawy terenówką. Stosuj go wtedy, gdy wymagasz szczególnej, niezawodnej, długotrwałej ochrony przed poceniem się pod pachami. 

Jak chronić się przed zapachem potu na co dzień?

W codziennym stosowaniu przeciw zapachowi potu doskonale sprawdza się dezodorant. Ten produkt działa na bakterie, powodujące nieprzyjemny zapach potu na skórze. Jego substancje zapachowe doskonale sprawdzają się przez wiele godzin, jednak jego skład nie zapewnia całkowitej suchości skóry pod pachami. Dezodorant z uwagi na to, że nie ingeruje w termoregulację jest preparatem, działającym łagodniej. Jeśli wybierzesz produkt dla skóry wrażliwej, dodatkowo możesz zadbać o jej odżywienie i nawilżenie. Wybieraj ochronę przed potem o przebadanym dermatologicznie składzie, zawierającą łagodne dla skóry składniki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj