Dezynfekcja to działanie, które ma na celu zniszczenie form wegetatywnych drobnoustrojów. Jego skuteczność zależy od czasu oddziaływania i stężenia środka odkażającego.

Wyróżnia się trzy metody dezynfekcji:

  • fizyczna
  • chemiczna
  • termiczno-chemiczna.

Każda z tych metod znajduje zastosowanie w różnych sytuacjach. Fizyczna polega na odkażaniu za pomocą np. pary wodnej o pod dużym ciśnieniem lub promieni UV. Chemiczna zaś, to po prostu odkażanie za pomocą środków chemicznych. Dezynfekcja termiczno-chemiczna to zastosowanie zarówno środków chemicznych jak i wysokiej temperatury. Często pojawia się też pojęcie sterylizacji, która ma za zadanie zniszczenie wegetatywnych i przetrwalnikowych form drobnoustrojów.

Dezynfekcja w Wałbrzychu – skuteczność

To czy dezynfekcja jest naprawdę efektywna zależy od doboru właściwej metody do tego z jakimi mikroorganizmami mamy do czynienia, jaka jest ich liczebność i aktywność i jaką powierzchnię zamierzamy poddać dezynfekcji. Wybierając właściwy środek do dezynfekcji należy wziąć pod uwagę jego stężenie, czas oddziaływania oraz jego rodzaj. Istotna jest też temperatura, wilgotność powietrza, poziom PH oraz to, czy na powierzchni znajduje się jakaś materia organiczna. By skutecznie zapobiec rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów w budynkach użytkowych warto zainwestować w maty dezynfekcyjne i maty dekontaminacyjne, do tego warto regularnie przemywać powierzchnie specjalnymi środkami. Jeśli chcemy zdać się w tej kwestii na profesjonalistów o dużym doświadczeniu, dezynfekcja Wałbrzych wychodzi naprzeciw coraz większym wymaganiom swoich klientów. Jeśli mamy wątpliwość jaka metoda dezynfekcji okaże się w naszym przypadku najbardziej efektywna, warto zwrócić się o pomoc do specjalistów.

Jak wybrać odpowiednią firmę

Dezynfekcja Wałbrzych to szereg firm zajmujących się profesjonalnym odkażaniem, więc nie jest łatwo wybrać firmę, która spełni wszelkie nasze oczekiwania. Warto kierować się opiniami innych zadowolonych zleceniodawców, bo to oni stanowią najlepszą reklamę tych specyficznych usług. Protect24 działa na terenie Dolnego Śląska, zaś dezynfekcja w Wałbrzychu poszczycić się może 10letnim doświadczeniem w tej dziedzinie oraz posiadanymi certyfikatami świadczącymi o bezpieczeństwie i fachowości. W zakres usług Protect24 wchodzi też ozonowanie, dezynsekcja i deratyzacja, co czyni Tę firmę konkurencyjną.

Dezynfekcja w Wałbrzychu to usługi wykonywane rzetelnie i dyskretnie, wszędzie tam, gdzie ta dyskrecja jest ważna dla zleceniodawcy. Odkażanie budynków, biur, szkół, powierzchni handlowych oraz pomieszczeń prywatnych, zlecenia od firm i klientów indywidualnych, każda sytuacja rozpatrywana jest odrębnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj