Jeśli po e-paleniu męczy Cię kaszel i czujesz nieprzyjemny smak w ustach, wybierz e-papierosy niskotemperaturowe. Temperatura grzałki ma tu ogromne znaczenie. Wysoka lub niska temperatura w różny sposób działa także na efekty palenia. Na co jeszcze wpływa niska temperatura w elektronicznych papierosach? Jaki liquid dobrać do e-papierosów tego typu? Dowiedz się więcej.

Co to jest e-papieros niskotemperaturowy?

Wszystkie e-papierosy zostały zaprojektowane głównie z myślą o byłych palaczach i tych, którzy dążą do zerwania z nałogiem. Ich celem jest dostarczenie nałogowym palaczom odpowiednika tradycyjnych papierosów, który pozwalałby na bezpieczniejsze dla zdrowia przyjmowanie nikotyny, bez tytoniu i szkodliwych chemikaliów.

Papierosy elektroniczne dzielą się na różne typy. Wśród nich znajdują się m.in. e-papierosy niskotemperaturowe, które mają niższą temperaturę grzałki w porównaniu z klasycznymi e-papierosami. Do tego rodzaju elektronicznych papierosów dostosowane są specjalne liquidy na bazie glikolu polietylenowego-400 (znanego też jako PEG-400, PolyEthylene Glycol-400), który charakteryzuje się niższą temperaturą wrzenia.

Glikol polietylenowy-400 to alternatywa glikolu propylenowego (PG), który ma postać lepkiej, gęstej, bezbarwnej i bezzapachowej cieczy, a w smaku jest lekko słodkawy. PEG-400 jest podstawowym składnikiem nie tylko liquidów stosowanych w e-papierosach niskotemperaturowych. Płyny na jego bazie wykorzystuje się również w klasycznych modelach jako zamiennik glikolu propylenowego, zwłaszcza dla osób uczulonych na glikol propylenowy.

Co daje niska temperatura w e-papierosie?

Olejki i płyny używane w e-papierosach muszą osiągnąć temperaturę wrzenia, aby odparować. Uwalnianie nikotyny następuje na skutek podgrzania liquidu. Jest to efekt, który później wdychasz w postaci pary.

Temperatury mają duży wpływ na jakość oparów, uwalniając różne ilości i rodzaje związków zależne od temperatury. Na przykład przy niższej temperaturze, około 190-210 stopni Celsjusza, otrzymuje się cienką i delikatną, ale bardzo aromatyczną parę – tłumaczy ekspert z iVape.

Nie zapominaj, że elektroniczny papieros to swego rodzaju inhalator. W związku z tym temperatura wrzenia e-papierosa, w której uwalnia swoje wzbogacające opary, może być wysoka lub niska. Wiadomo, że e-papierosy niskotemperaturowe dają łagodniejsze, wręcz minimalne ilości pary. Obłok jest miękki, a Ty palisz dłużej, ponieważ spalanie przebiega powoli. W tym zakresie temperatur doznanie wdychanej pary jest bardziej uspokajające. Odczujesz też lepszej jakości, bogatszy smak oraz poczujesz wielowymiarowość aromatów użytego liquidu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj