Nasi rodacy coraz chętniej sięgają po środki czystości z Niemiec. Dlaczego tak się dzieje? Postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule

Głęboko zakorzenione przekonanie, że to, co niemieckie, jest lepszej jakości, a może rzeczywista efektywność produktów z Niemiec w porównaniu do tych z Polski? Można spotkać się z wieloma wyjaśnieniami tego fenomenu. W przypadku chemii gospodarczej ma on jednak solidne podstawy, które poparte są nie tylko tysiącami opinii, lecz też badaniami.

Niemiecka chemia popularna w Polsce

Chociaż zarówno w Polsce, jak i w Niemczech można kupić środki czystości tych samych marek, to jednak to chemia z Niemiec cieszy się większą popularnością. Niemieckie proszki do prania, odplamiacze, płyny do płukania, mleczka do czyszczenia czy płyny do WC preferowane są nad tymi polskimi.

Chemię od naszych zachodnich sąsiadów można kupić dzisiaj bez problemów nawet wtedy, gdy nie mieszka się blisko granicy. Środki czystości, a także inne niemieckie artykuły dostępne są również w internecie, na przykład w sklepie Euroshop24h, który dostarcza je do klientów na terenie całego kraju.

Badania potwierdzają różnice w składzie

Skąd zatem wzięła się tak duża popularność niemieckiej chemii w Polsce? Konsumenci wskazują, że jest znacznie skuteczniejsza. Chociaż przedstawiciele popularnych koncernów twierdzą, że różnice w formułach pomiędzy polskim a niemieckim rynkiem nie występują lub ograniczają się tylko do zapachów, to jednak opinie, a także badania mówią coś innego.

Badanie zrealizowane dla portali Wirtualna Polska i money.pl przez platformę TakeTask oraz przez Instytut Badawczy ABR Sesta wykazało, że w polskiej chemii jest mniej składników powierzchniowo czynnych odpowiedzialnych za usuwanie zanieczyszczeń czy optycznych wybielaczy, które poprawiają wygląd białego prania. Chemia z Niemiec ma więc bardziej skoncentrowaną formułę.

Euroshop24h – oryginalna chemia niemiecka

Wysokiej jakości chemia z Niemiec, ale również inne niemieckie i europejskie produkty – kosmetyki, artykuły higieniczne i spożywcze można zakupić w sklepie internetowym Euroshop24h z wygodną dostawą wprost pod wskazany adres. Sklep prezentuje szeroki asortyment, dlatego na klientów czeka w nim wszystko, co potrzebne w domu.

Zamówienia można składać pod adresem: https://euroshop24h.pl/ Dostępne są kupony rabatowe dla nowych klientów, darmowa wysyłka i inne atrakcyjne promocje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj