Ruch fair trade to odpowiedz na fast fashion, który nie tylko negatywnie wpływa na środowisko, a także mieszkańców wielu zakątków świata. Dowiedz się, na czym dokładnie polega Sprawiedliwy i handel i dlaczego powinien być zawsze w modzie.

1. Fair Trade – idea
2. Ubrania tworzone w idei Fair Trade

Fair Trade – idea

Fair Trade to odpowiedz na problemy całego systemu handlowego, w którym wiele firm i producentów cierpi z powodu niekorzystnych umów handlowych. Taki rodzaj partnerstwa handlowego ma przyczynić się do rozwoju lokalnych producentów.
W Polsce ruch społeczny zaczął rozwijać się kilkanaście lat temu z pomocą organizacji pozarządowych, woluntariuszy oraz działaczy. Obecnie produkty fair trade kupić można w niektórych sieciach handlowych. Dołącza do niego również coraz więcej firm.

Fair Trade jest potrzebny szczególnie w modzie. Branża modowa to biznes, który szczególnie negatywnie wpływa na środowisko, niejednokrotnie oferując również swoim pracownikom niegodziwe warunki pracy.
Celem Sprawiedliwego handlu jest zmiana niekorzystnych relacji handlowych, zapewniając opłacalne warunki handlowe, a tym samym podnosząc życia całych lokalnych społeczności.

Ubrania tworzone w idei Fair Trade

Moda w ostatnich latach ma destrukcyjny wpływ na środowisko. Duże zanieczyszczenie generuje sama produkcja odzieży. Tworzenie nowych kolekcji modowych wymaga również dużego zużycia wody.
Dodatkowo ten sektor nie oferują pracownikom odpowiednich warunków pracy i może mieć destrukcyjny wpływ na lokalne społeczności. Duża ilość ubrań to również duża ilość opadów.

W efekcie zarówno konsumenci, jak i producenci powinni dbać o redukcje związanych z branżą modową negatywnych skutków.

Dla klientów dbanie o środowisko naturalne nie oznacza konieczności całkowitej rezygnacji z oryginalnej odzieży. Istnieją sklepy i producenci, które oferują odzież w duchu Fair Trade, czyli wyprodukowaną w sposób nie szkodzącej naturze.

Sklep z ubraniami Fair Trade – Kokoworld.pl, to jedno z miejsc, które tworzą modę odpowiedzialnie, reagując tym samym zarówno na potrzeby klientów, poszukujących oryginalnej, wysokiej jakości odzieży, jak i lokalnych producentów czy krawców. Wszystko to z poszanowaniem środowiska i praw człowieka.
Efektem jest odzież ponadczasowa, a przy tym przyciągająca spojrzenia, wykonane z bawełny organicznej, recyklingowanego PET, recyklingowanego jeansu, bawełny Fairtrade, tencelu czy wiskozy Ecovero.

Inspirowane różnymi kulturami ubrania to dobry wybór dla kobiet, dzieci czy na prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj