Najczęściej, kiedy zbliża się sezon urlopowy mamy dwa cele. Pierwszy to znalezienie oferty wakacyjnej, a drugi to przygotowanie formy – zrzucenie zbędnych kilogramów, wyrobienie figury – by na plaży pokazać się z jak najlepszej strony. O ile w tym roku najprawdopodobniej możemy tylko pomarzyć o prażeniu się na słońcu w zagranicznym kurorcie, warto nie rezygnować z drugiego celu i zadbać o swoje zdrowie, poprawiając formę na lato.

Rób to co lubisz!

Pierwszy najważniejszy krok masz już za sobą. Podjąłeś decyzję o zmianie i poprawie swojego wyglądu. Teraz tylko musisz uzbroić się w cierpliwość i zapasy determinacji, która będzie Ci bardzo potrzebna, szczególnie wtedy gdy motywacja osłabnie. Żeby jednak utrzymać ją możliwie długo na wysokim poziomie, postaraj się znaleźć aktywność sprawiającą Ci radość. Jeśli koniecznie chcesz schudnąć, pomyśl o ćwiczeniach cardio. Spokojnie, nie oznacza to, że musisz zacząć ćwiczyć do filmików w internecie razem ze swoją dziewczyną. Jeśli to lubisz to jak najbardziej, ale jeśli czujesz, że jest to niemęskie i wolisz coś innego, postaw na bieganie lub jazdę na rowerze. Zadbaj jednak, by długość treningu była odpowiednia i by w Twoim organizmie rozpoczął się proces spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Metoda małych kroczków

Nie stawiaj sobie zbyt wysokich celów na początek, bo nabawisz się niepotrzebnych kontuzji i urazów. Podczas pierwszych treningów poznaj możliwości swojego ciała. Ćwiczenia 3-4 razy w tygodniu z pewnością wystarczą, by po miesiącu sumienności zauważyć efekty. Przez pierwszy okres będą one największe, później każdy kolejny kilogram będzie trudniej zrzucić, dlatego intensywność treningu będziesz musiał zwiększać wraz ze wzrostem Twojej wytrzymałości i kondycji. Nie idź jednak za szybko – wszystko z głową. Bądź cierpliwy i wyrozumiały dla siebie.

Skończ ze śmieciowym jedzeniem

Kolejnym ważnym krokiem jest przyjrzenie się swojej lodówce. Jak często jesz i jak jakościowe posiłki? Wyeliminuj kaloryczne przekąski, spraw by na Twoim talerzu było więcej warzyw oraz pij dużo wody. Niektórzy mówią, że ćwiczą po to, by móc jeść dużo czekolady. Nie idź ich śladem, jeśli nie chcesz cały czas stać w miejscu. Najlepszą metodą jest niekupowanie słodyczy i słonych przekąsek. Wtedy nawet jak masz ochotę, nie znajdziesz ich w kuchni i zamiast chipsów czy paluszków wybierzesz chrupiącą marchewkę, kalarepę, banana lub sałatkę warzywną.

Jak i kiedy zacząć?

Najlepiej będzie, jeśli zaczniesz już teraz. Nie czekaj na odpowiedni nastrój, pogodę i cokolwiek innego, co jest barierą w Twojej głowie. Załóż przewiewny i niekrępujący strój, ubierz wygodne buty nike, weź wodę w rękę i działaj! Przy każdym kolejnym treningu nie zastanawiaj się zbyt długo. Stosuj tą samą zasadę, szybko się przebierz w sportowe ubrania i wyjdź z domu. Im mniej myślisz tym masz mniej powodów, by nie ćwiczyć. Oszukaj swój mózg, nie dając mu czasu na rozmyślenie się. Podziękujesz sobie latem, kiedy forma będzie już zrobiona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj