Przy aktualnym tempie życia relaks w pracy lub w domu stanowi niezwykle istotną kwestię. Właśnie z tego powodu wybierając fotel masujący, tak istotne jest, aby w pełni dopasować go do swoich potrzeb. W jaki sposób to zrobić? Odpowiedź na to pytani znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy do lektury.

  1. Fotel masujący — kto będzie z niego korzystał?
  2. Fotel wypoczynkowy z masażem — gdzie będzie użytkowany?
  3. Fotel masujący — jakie ma mieć funkcje?

Fotel wypoczynkowy z masażem zapewnia nie tylko odprężenie, ale również wzmacnia mięśnie oraz pomaga w dotleniu organizmu. Wszystko to powoduje, że doskonale sprawdza się nie tylko po stresującym dniu, ale także intensywnym treningu. Zapobiega powstawaniu bolesnych „zakwasów” oraz wpływa kojąco na układ nerwowy. Im lepiej dopasowany fotel wypoczynkowy z masażem, tym większe korzyści niesie dla użytkownika.

Fotel masujący — kto będzie z niego korzystał?

Wybierając fotel masujący, przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, kto będzie z niego korzystał. Jest to istotne z punktu widzenia doboru urządzenia. Na rynku dostępne są bowiem fotele o różnej sile masażu. W przypadku młodzieży oraz osób starszych zaleca się wybór produktu delikatniejszego. Urządzenia wykonujące intensywniejszy masaż polecane są dla osób wykonujących pracę siedzącą lub prowadzących aktywny tryb życia. Na rynku dostępne są również fotele o regulowanej prędkości masażu, jednak siła nacisku na ciało pozostaje bez zmian.

Fotel wypoczynkowy z masażem — gdzie będzie użytkowany?

Kupując fotel wypoczynkowy z masażem, istotne jest, gdzie będzie on użytkowany. Urządzenia, które mają służyć w miejscach publicznych lub dużych firmach, czy salonach spa, powinny mieć znaczne wyższe parametry techniczne od tych przeznaczonych do użytku domowego. Wynika to oczywiście z intensywności użytkowania, a co za tym idzie odporności sprzętu na zużycie. Jeżeli przewidujemy, że wiele osób będzie korzystało z fotela wypoczynkowego z masażem, możemy także zdecydować się na zakup kilku prostszych urządzeń. Dzięki temu intensywność użytkowania na pojedynczy fotel będzie znacznie mniejsza.

Fotel masujący — jakie ma mieć funkcje?

Ilość posiadanych funkcji w dużej mierze zależy od tego, gdzie fotel masujący będzie użytkowany. W firmach lub galeriach handlowych zazwyczaj wybierany jest sprzęt bez opcji masowania stóp, co wynika głównie z kwestii higienicznych. Jeżeli jednak zależy nam, aby klient poczuł się prestiżowo i chciał ponownie odwiedzić gabinet kosmetyczny czy salon SPA dobrze jest zainwestować nie tylko w bardziej zaawansowane urządzenie, ale również zadbać o zapewnienie wygodnego miejsca do skorzystania z fotela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj