Biżuteria doskonale nadaje się na prezent – dla kogoś ważnego oraz dla siebie samego. Można też wykorzystać ją jako inwestycję oraz sposób na lokowanie środków. Jednak nie może to być byle jaka biżuteria. Powinna więc to być biżuteria dobrej jakości. Gdzie można taką kupić? Gdzie warto szukać biżuterii?

Jubilerzy

Oczywistą odpowiedzią są sklepy jubilerskie. To właśnie w nich można kupić różne rodzaje biżuterii – delikatne damskie bransoletki, pierścionki, obrączki, kolczyki, wisiorki, naszyjniki i wiele więcej. Duży wybór zwiększa szansę na znalezienie czegoś naprawdę wyjątkowego. Nie można jednak mieć wątpliwości, że zakup biżuterii u legalnie działającego jubilera jest jedną z najbezpieczniejszych opcji. Kupując u niego, możesz być pewien, że biżuteria pochodzi z legalnych źródeł oraz że jej waga, oraz opis wykorzystanych kruszców jest zgodny z prawdą. To ważne, bo przecież od tych parametrów zależy faktyczna wartość biżuterii. Kolejnym atutem zakupów u jubilera jest możliwość skorzystania z porady sprzedawcy, który w razie potrzeby doradzi w sprawie zakupu. Tutaj warto też wziąć pod uwagę dostępność wielu rozmiarów biżuterii, wariantów kolorystycznych oraz gotowych serii produktów.

Sprawdź ofertę w skelpie Mokobelle z biżuterią.

Portale aukcyjne

Biżuterię można też kupować za pośrednictwem portali aukcyjnych. Sprzedawcami na nich są legalnie działające firmy oraz osoby indywidualne, które z różnych względów chcą sprzedać swoją biżuterię. Często zdarza się przecież, że komuś już się znudziła albo nie odpowiada jego gustom. W związku z tym zdarza się też, że na sprzedaż trafia praktycznie nowa biżuteria. Dość często można nawet spotkać biżuterię z metką i zapakowaną w oryginalne pudełko. Takie produkty nie różnią się właściwie niczym od tych kupowanych u jubilerów. Trzeba jednak pamiętać, że robiąc zakupy przez internet, nie mamy możliwości przymierzenia biżuterii. Może to stanowić największy problem w przypadku dobierania pierścionków. W tym wypadku najłatwiej jest pomylić się i wybrać niewłaściwy rozmiar. W wielu wypadkach zwrot biżuterii jest możliwy, ale generuje to dodatkowe koszty i zajmuje czas. Trzeba też pamiętać, że kupując biżuterię z drugiej ręki, będziesz miał dużo mniejszy wybór niż w sklepie.

Lombardy

Biżuterię można też kupić w lombardzie. To dobre rozwiązanie dla osób, które znają się na modzie, kruszcach i mają już całkiem dobre rozeznanie w cenach. Dzięki temu mają oni większą szansę na upolowanie prawdziwej perełki i zakup czegoś wyjątkowego w przystępnej cenie. Wiedza pozwoli ci oszacować cenę biżuterii oraz da ci możliwość świadomego targowanie się o cenę. W niektórych punktach możliwe jest też wykonanie przy kliencie testu próby złota oraz zważenie biżuterii, by dobrze ocenić jej wartość – to szczególnie ważne przy droższych egzemplarzach. Nie można też zapominać, że w lombardzie – tak jak przy innych zakupach z drugiej ręki – trzeba liczyć się z brakiem możliwości wyboru rozmiaru lub wariantu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj