Garnitur to bez wątpienia jeden z najbardziej eleganckich i szykowanych strojów, jaki może włożyć na siebie mężczyzna. Warto jednak wiedzieć, że naprawdę dobrze będzie prezentował się wyłącznie wtedy, kiedy dopasuje się do niego odpowiednie obuwie. Stworzenie eleganckiej stylizacji z garniturem w roli głównej to niełatwe i wymagające zadanie. Na co zwrócić uwagę, dobierając buty do garnituru?

Rodzaj garnituru a buty

Jednym z najbardziej wymagających rodzajów garnituru jest garnitur smokingowy. To bardzo uroczysty strój, który sprawdzi się podczas ważnych uroczystości: ślubu bądź przyjęcia. Jeśli mężczyzna decyduje się włożyć ten wyjątkowo elegancki strój, musi pamiętać o tym, by buty były utrzymane w podobnej stylistyce. Odpowiednim wyborem w takiej sytuacji będą wieczorowe, wizytowe, eleganckie buty męskie. Mogą być wykonane ze skóry licowej, bądź też lakierowanej.

Mężczyźni, którzy decydują się na włożenie klasycznego garnituru, mogą pozwolić sobie na nieco więcej swobody przy wyborze butów. Taki strój będzie odpowiedni na wesele, komunię bądź chrzciny. Tutaj doskonale będą prezentować się oksfordki, będące zdobione charakterystycznymi przeszyciami. Wyglądają naprawdę efektownie, przyciągają ozdobę i są fantastycznym uzupełnieniem stylizacji.

Codzienny garnitur pozwala na największą swobodę w zakresie wyboru pasującego obuwia. Tutaj można nieco zaszaleć i przy pomocy stroju wyrazić swój charakter – oczywiście w miejscach, gdzie nie obowiązuje dress code. Do takiego ubrania doskonale będą pasować skórzane półbuty z klamerkami, a nawet mokasyny, będące najlepszym wyborem na upalne dni.

Jaki kolor butów wybrać do garnituru?

To, jaki kolor obuwia wybrać, należy dopasować do tego, jaki kolor mają spodnie garniturowe. A więc w procesie doboru butów do garnituru ogromne znaczenie ma nie tylko fason ubioru, ale także jego kolor.

Jednym z najbardziej popularnych kolorów, jeśli chodzi o męskie spodnie garniturowe, jest oczywiście czarny. Na bardzo oficjalne okazje jedynym słusznym wyborem w tym momencie będzie obuwie w kolorze czarnym. Na mniej oficjalnych wyjściach można nieco ożywić strój przy pomocy butów w kolorze brązowym, pamiętając o tym, by stylizację uzupełnić o pasujący pasek.

Mężczyźni bardzo chętnie wybierają również garnitury w kolorze granatowym. Do nich również najlepiej wyglądają buty w kolorze czarnym i brązowym.

Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o szare garnitury. Na ten kolor panowie decydują się nieco rzadziej, a szkoda – bo prezentuje się wyśmienicie, zwłaszcza w pogodne, letnie dni. Szare spodnie garniturowe najlepiej prezentują się w duecie z obuwiem czarnym, brązowym bądź granatowym.

W dużym uproszczeniu: na najbardziej uroczyste wyjścia najlepszym i bezpiecznym wyborem będzie czarne obuwie, które doskonale wygląda z każdym rodzajem garnituru. Mniej formalne okazje to szansa na odrobinę szaleństwa – oczywiście, wciąż z umiarem.

Podsumowując, wybór odpowiednich butów do garnituru to bardzo ważna kwestia, dlatego panowie powinni wiedzę na ten temat mieć w małym palcu. Jeśli nie, zawsze można skorzystać z pomocy poradników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj