Mężczyźni przeważnie o wiele rzadziej decydują się na noszenie biżuterii w przeciwieństwie do kobiet. Przeważnie wiąże się to z mitami na temat tego dodatku oraz braku wiedzy o tym, jak prawidłowo nosić złote łańcuszki. Jednak odpowiednio dobrane dodatki mogą naprawdę dobrze wyglądać z wieloma stylizacjami. Jak zatem wybrać i nosić złoty łańcuszek?

Jak wybrać złoty łańcuszek?

Każdy chciałby posiadać biżuterię, które będzie mu służyła przez parę lat. Dlatego na początek trzeba sprawdzić, jaka jest jakość danej biżuterii. Sprawdza się przeważnie to po próbie złota i wartości samego łańcuszka. Przeważnie spotykamy się z wartościami 585.

Kolejną kwestią jest wybranie odpowiedniego wyglądu łańcuszka. Najlepiej stawiać na żółte złoto w klasycznej odsłonie. To pozwoli nam dopasować do niego wiele różnych stylizacji i będziemy go nosić niezależnie od  okazji. Poza tym w miejscach, gdzie obowiązuje ścisły dress code taki delikatny łańcuszek nie będzie przeszkadzał.

Jeśli zastanawiamy się nad długości, to zaleca się 60 cm. Oczywiście wiele zależy od preferencji danego mężczyzny. Przed wyborem warto też zmierzyć obwód szyi, czy potem nie mieć problemów podczas zakupów.

 Dlaczego warto nosić złote łańcuszki

Złoty łańcuszek może przywoływać na myśl amerykańskich raperów. Jednak oni nosili przeważnie grube i długie, wyróżniające się łańcuchy, jakich dzisiejsza moda nawet nie bierze pod uwagę. Choć niektórzy mogą jeszcze trzymać się tego stereotypu i obawiać się korzystać z takiego dodatku do swojego stroju.

Złoty łańcuszek może stać się doskonałą ozdobą, a także miejscem, na noszenie wisiorków np. obrączki ślubnej (gdy przeszkadza podczas niektórych czynności), krzyżyka, medalika czy innego przedmiotu, który w jakiś sposób jest ważny dla mężczyzny. Okazuje się bowiem, że taka biżuteria wręcz pasuje każdemu mężczyźnie. Warto zatem nosić taki łańcuszek niezależnie od reszty stylizacji. Oczywiście, ważne jest odpowiednie dopasowanie całego stroju.

Jak nosić męski złoty łańcuszek?

Na początek trzeba pamiętać, że umiar jest ważny w każdej kwestii. Także w przypadku łańcuszka i dodatków. Zamiast zawieszać na nim kilka (czy tym bardziej kilkanaście) elementów, lepiej zdecydować się na jeden, maksymalnie dwa przewodnie i nic więcej. Też dotyczy to ilości dodatków ogólnie w stroju. Zegarek, biżuteria, okulary… może być tego wiele. Warto więc nie przesadzić, by nie zacząć przypominać choinkę. Dobrze jest zatem postawić na 2 elementy blisko siebie.

Biżuteria jest dodatkiem. Oznacza to, że nie powinna się wyróżniać i nie powinna wychodzić na pierwszy plan. Przez swój kształt czy kolor będzie się wyróżniać, a to nie jest efekt, na którym nam zależy. Dlatego właśnie zaleca się delikatny łańcuszek, który podkreśla charakter, a nie rzuca się od razu w oczy.

Poza tym złote łańcuszki pasują idealnie do garniturów i klasycznych koszul. Świetnie też komponują się ze strojami na ważniejsze i oficjalne wyjścia. Warto więc w takim przypadku pomyśleć nad tym prostym, a całkiem estetycznym dodatkiem.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://bovem.com.pl/pol_m_Zlota-bizuteria_Kategorie_Zlote-lancuszki-190.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj