Z maszyn do szycia oraz owerloków korzystają tysiące Polek i Polaków. Mowa nie tylko o osobach świadczących profesjonalne usługi krawieckie, ale również o tych, którzy szyciem zajmują się hobbystycznie. By praca krawcowej przebiegały bez problemów, warto dołożyć starań i odpowiednio wyposażyć swoje cztery kąty w meble i urządzenia ułatwiające pracę na maszynie. Poniżej podpowiadamy – o czym warto pomyśleć, by stworzyć własny „kącik krawiecki”.

Kącik krawiecki – jak go urządzić, by był wygodny?

Praca przy maszynie do szycia potrafi być pasjonująca, niemniej – nie należy do najzdrowszych. Mamy szczególnie na myśli pozycję zajmowaną podczas pracy przy maszynie, w której często nasz kręgosłup po prostu cierpi. Niestety, ale wiele prac manualnych wykonywanych na blatach doprowadza do powolnego zwyrodnienia naszej postawy. Jak temu przeciwdziałać?

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiednie krzesełko krawieckie. Wbrew pozorom, potrafi ono zdziałać cuda, ułatwiając i usprawniając przebieg naszej pracy. Dobrej jakości krzesełko krawieckie powinno mieć okrągłe lub kwadratowe siedzisko o regulowanym ustawieniu. Powinno być stabilne, choć często też wykorzystuje się siedziska na kółka – zwłaszcza gdy pracujemy na zmianę przy kilku różnych maszynach. Jeśli zdecydujesz się na krzesełko z oparciem – radzimy wybrać modele pozwalające na regulację jego ustawienia.

Blat to kolejny ważny element w pracy krawcowej. Maszyny, hafciarki i owerloki powinny być ustawione na wysokość pozwalającej na ich sprawną obsługę. Blat nie musi mieć dużej powierzchni, lecz dobrze, jeśli będzie na nim wydzielona przestrzeń dla maszyny. Polecamy zaopatrzyć się w meble wyposażone w szuflady i półki, meble z dobudowaną komodą lub rozkładanymi elementami. Pracując na nich, wszystkie akcesoria i narzędzia znajdują się w zasięgu naszej ręki, co znacząco usprawnia przebieg pracy.

Osobom poszukującym profesjonalnych siedzisk i blatów krawieckich polecamy kontakt ze sklepem szyj.pl, w którego ofercie znajduje się bogaty wybór mebli. Są to obiekty dedykowane do pracy zarówno w profesjonalnych jak i domowych punktach krawieckich.

Szycie sprawne, wygodne i przyjemne – to możliwe!

Oprócz maszyny na szycia, na blacie powinno znaleźć się źródło światła. Często, korzystamy ze zwykłych lampek nocnych lub stojących, których strumień światła kierujemy bezpośrednio na blat. Praca w miejscu zacienionym nie tylko przebiega gorzej, ale również doprowadza do powolnej degeneracji naszych oczu.

Dobierając lampkę do kącika krawieckiego, warto zwrócić uwagę na rodzaj emitowanego światła. Polecamy szczególnie światło białe, które pomaga w dostrzeżeniu wszystkich, nawet najmniejszych detali – odstających nitek, źle wyprofilowanych krawędzi i innych niedoskonałości. Warto wybierać lampy z technologią LED – która jest energooszczędna, odporna na wstrząsy wywoływane przez maszynę oraz bezpieczna.

Manekiny to obiekty pomocne w ekspozycji stworzonych kreacji, a także w ich dopracowywaniu. Pomagają w nanoszeniu poprawek oraz odnajdywaniu miejsc niedoskonałych w tworzonych przez nas kreacjach. Warto wybierać manekiny o regulowanym ustawieniu wysokości oraz obwodów. Znaleźć możemy zarówno manekiny męskie, damskie jak i dziecięce – dedykowane do eksponowania odzieży o różnym przeznaczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj