Biżuteria nie jest zarezerwowana tylko dla płci pięknej. Wręcz przeciwnie, to właśnie z roku na rok mężczyźni sięgają po nią coraz częściej. Męskie bransolety są ważnym elementem garderoby i doskonałym dopełnieniem stroju. Nie ulega więc wątpliwości, że zdecydowanie warto bliżej zapoznać się z tym tematem. Z tego artykułu będzie można dowiedzieć się, jak wybrać biżuterię dla mężczyzny i na co obecnie warto postawić.

Rozmiar bransolety

Na samym początku warto pomyśleć o rozmiarze takiej biżuterii. Bransoleta nie powinna być za mała, ale także zbyt luźna. Najczęściej jej długość jest równa obwodowi nadgarstka powiększonemu o 1 czy 2 cm. W ten sposób biżuteria nie jest idealnie dopasowana, lecz może swobodnie opadać na ręce, co wygląda znacznie korzystniej. Aby jednak określić rozmiar takiej biżuterii, należy owinąć sznurkiem lub centymetrem krawieckim nadgarstek i go zmierzyć. Przyrząd, którym mierzona jest ręka nie może przylegać do skóry, aby nie było luzu, ale nie powinien także jej ściskać. W ten sposób po dodaniu dodatkowego centymetra czy dwóch zyskuje się odpowiedni rozmiar takiej biżuterii i jednocześnie pewność, że będzie ona doskonale leżała na ręce.

Rodzaj biżuterii na rękę dla mężczyzn

Obecnie coraz chętniej wybierane są bransoletki ze skóry naturalnej lub ekoskóry. W zależności od preferencji mogą to być bransolety na grubym lub cienkim pasku. Różnią się one wieloma aspektami np. tłoczeniem, perforacją czy rodzajem zapięcia.
Dużą popularnością cieszą się także plecione bransoletki, które wykonane są ze skórzanych rzemyków. Charakteryzują się one tym, że bardzo często posiadają dekoracyjne, metalowe elementy przy zapięciu lub przeplatane na całej długości rzemyka. Na takim metalowym elemencie można wygrawerować ważną dla siebie datę czy imię bliskiej osoby. Nie ulega wątpliwości, że spersonalizowana bransoleta wydaje się być jeszcze ciekawsza.
Zupełnie inną opcją jest klasyczny, srebrny łańcuszek. Co prawda, świetnie się on prezentuje, ale nie należy do najtańszych. Ponadto, przy częstym użytkowaniu bardzo szybko czernieje.

Coraz częściej na nadgarstkach mężczyzn pojawiają się także bransolety z drewnianymi elementami lub wykonane w całości z kamiennych koralików. Równie interesujące okazują się plecionki wykonane na różne sposoby z kolorowych sznurków. W ten sposób można stworzyć naprawdę ciekawe kompozycje, które przyciągną uwagę wszystkich pozostałych osób.

Podsumowując, jak doskonale widać najważniejszymi kwestiami w tym przypadku są rozmiar i rodzaj takiej biżuterii. Wszystkie wyżej wymienione rady i wskazówki z pewnością w znacznym stopniu ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji. Biżuteria dla mężczyzn to bez wątpienia ważne dopełnienie całego, eleganckiego wyglądu. Właśnie dlatego panowie coraz częściej i chętniej po nią sięgają. Trzeba przyznać, że takie dodatki niesłychanie mocno przykuwają uwagę wszystkich pozostałych osób dookoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj