Jakże często wybór tuszu do rzęs bywa dziełem przypadku, wybierają nasze oczy, kiedy opakowanie jest ładne lub kiedy promocja jest akurat bardzo korzystna. Czy jednak taki wybór jest odpowiedni?

 1. Jak wybrać tusz do rzęs?
 2. Maskary i tusze do rzęs
 3. Tusze do rzęs i ich rodzaje
 4. Czym charakteryzuje się dobra szczoteczka?
 5. Czym charakteryzuje się dobry tusz?

Jak wybrać tusz do rzęs?

Jak wybrać tusz do rzęs? To pytanie jedynie z pozoru banalne, jako, że tusz do rzęs naszych czasów znacząco różni się od tych sprzed powiedzmy 10 lat. Dzisiejsze, nowoczesne tusze do rzęs wyposażone są w wibrujące szczoteczki lub wymienne wkłady. Zapewniają efekty wydłużenia, pogrubienia oraz delikatnego podkręcenia. W sprzedaży w wizazsklep.pl znajdziemy również tusze dające efekty wyrazistych rzęs (doll eyes), jak i efekt sztucznych rzęs. Musimy sobie najpierw odpowiedzieć, na czym by nam najbardziej zależało?

Maskary i tusze do rzęs

Wiele z nas nie przepada za pełnym makijażem, używając jedynie maskary https://www.wizazsklep.pl/58-maskary aby podkreślić oczy. W sklepach dostępne są tusze do rzęs wielu marek, możemy je podzielić na zwykłe oraz luksusowe. Każda z nas chciałaby posiadać długie rzęsy, niestety natura robi nam psikusy i wielokrotnie musimy się wspomagać kosmetykami. Tutaj maskara sprawdzi się idealnie. Tusz do rzęs jest jednym z najważniejszych wśród codziennych kosmetyków do makijażu. Już nawet lekkie pociągnięcie tuszem potrafi zdziałać cuda z naszym wyglądem. Tusz do rzęs potrafi zwiększyć ich objętość, dzięki czemu nasze oczy nabierają blasku i wyrazistego spojrzenia.

Tusze do rzęs i ich rodzaje

Tusze do rzęs otrzymamy w sklepach w wielu odmianach. Musimy posiadać świadomość, co tak naprawdę sprawiłoby, że nasze rzęsy będą wyglądały lepiej. Czy będzie to pogrubienie, wydłużenie, a może podkręcenie? Najczęściej spotykanym oraz wybieranym tuszem jest tusz czarny, choć oczywiście można go otrzymać w wielu kolorach. Kolor czarny powoduje w naszym spojrzeniu dostrzegalną głębię. Często stosowanym kolorem jest również brąz i grafit. Kolory powinniśmy dobierać pod kątem naszego wyglądu oraz makijażu. Mając włosy koloru blond wybierzmy tusz brązowy, który się będzie pięknie komponował. Do najnowszych trendów możemy zaliczyć tusz w kolorze neonowym, często wybierany na wieczorne wypady. Tusze możemy podzielić na:

 • Tusze wydłużające – powinny je stosować panie posiadające rzęsy krótkie ale gęste. Dobrze dobrana szczoteczka dotrze z płynną konsystencją tuszu nawet do najkrótszych włosków dając fantastyczny efekt.
 • Tusze do rzęs podkręcające – dzięki takiemu wywinięciu rzęs, oko ulega optycznemu powiększeniu. Kształt wygląda na zalotny i ciekawie sprzyja wyglądowi twarzy.
 • Maskary pogrubiające – wykorzystajmy je przy cienkich i rzadkich rzęsach. Wybierając maskarę z miękką i gęstą szczoteczką otrzymamy najlepszy efekt, który wywołują między innymi cząsteczki kaszmiru.
 • Maskary wodoodporne – jeśli mamy zamiar się wzruszać lub przebywać w warunkach wilgotnych, maskara wodoodporna sprawdzi się najlepiej. Makijaż rzęs będzie nienaruszony.

Czym charakteryzuje się dobra szczoteczka?

Większość z nas pewnie nie wie, że typów szczoteczek w tuszach jest aż tak dużo. Kupując tusz do rzęs nie widzimy, jaką szczoteczkę posiada. Znaczenie w szczoteczce posiada zarówno jej kształt, jak i z jakiego materiału została wykonana. Szczoteczki możemy podzielić na:

 • Szczoteczki gumowe cienkie i wydłużone – pomogą nam w osiągnięciu maksymalnego wydłużenia rzęs.
 • Szczoteczki w kształcie grzebienia – takie szczoteczki pomogą złapać nawet najkrótsze włoski i optycznie je wydłużyć.
 • Szczoteczki w kształcie stożka – dające efekt kociego oka, idealne do podkręcenia rzęs w kącikach oka.
 • Szczoteczki oversize – najchętniej wykorzystywane do dodawania objętości i pogrubiania.
 • Szczoteczki wygięte z włoskami różnej długości – świetnie nadające się do rzęs prostych i długich z możliwością ich podkręcenia.
 • Szczoteczki w kształcie kulki – pozwalają na położenie tuszu w 100% na wszystkich nawet najkrótszych włoskach.
 • Mikroszczoteczki – pozwalają na dotarcie tuszu do samej nasady rzęs.
 • Płaskie plastikowe szczoteczki o klasycznym kształcie – ułatwiające łatwiej odseparować od siebie włoski.
 • Płaskie szczoteczki o klasycznym kształcie zrobione z włosia – stosowane najczęściej przy wrażliwych oczach.

Dzięki takiemu rozróżnieniu wybór tuszu wcale nie ma być trudniejszy. Trzeba jedynie określić swoje potrzeby.

Czym charakteryzuje się dobry tusz?

Przede wszystkim tusz nie powinien wywoływać żadnych podrażnień oczu, ani okolic oczu. Jeżeli odczuwamy jakiś dyskomfort po pomalowaniu rzęs, należy z tuszu zrezygnować i wybrać inny. Ważne aby tusz łatwo się rozprowadzał, jeśli tak nie jest sprawdźmy jego datę przydatności. W żadnym razie nie może być tak, aby tusz pozostawiał na rzęsach grudki, a rzęsy nie powinny się sklejać. Tusz nie może się osypywać, ani tym bardziej rozmazywać. Z takiego tuszu zrezygnujmy. Dobry tusz zawiera składniki pielęgnacyjne, efekt pomalowania winien utrzymywać się długo, a podatność na zmywanie powinna być wysoka.

Gdyby się jednak zdarzyło, że zabraknie nam tuszu do rzęs, wtedy dodajmy do opakowania kroplę wody albo płynu micelarnego, ewentualnie potrzymajmy opakowanie przez dłuższą chwilę pod ciepłą wodą. Na pewno wystarczy nam na kolejne pomalowanie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj