Szukacie stylowego dodatku do stylizacji z garniturem w roli głównej? Odpowiednio dobrany zegarek może zdziałać cuda!

Zdecydowana większość panów nie lubi sięgać po nadmiar biżuterii, z wyjątkiem zegarka. Nie może być to jednak byle jaki czasomierz, ale coś wyjątkowego. Zegarki męskie nie służą wyłącznie do wskazywania czasu, ale są oznaką prestiżu, dlatego panowie bardzo cenią sobie te wysokiej jakości, od których bije elegancja i luksus. Jakie sprawdzą się w przypadku garnituru?

Zegarki garniturowe a wygląd koperty

Przeglądając zegarki garniturowe, powinno się mieć na uwadze kształt i grubość koperty. Kwestia kolorystyki i materiałów także ma znaczenie, ale dużo istotniejsza okazuje się być grubość. Te zbyt ordynarne będą złym wyborem. Zegarek do garnituru powinien być stosunkowo cienki i smukły, aby z łatwością chował się pod koszulowym mankietem. Nie może być tak, że zahacza się o rękaw czy przeszkadza w założeniu koszuli. Jest to wyraźna oznaka za grubej koperty. Trzeba też pamiętać o tym, że niezbyt dobrze postrzega się nadmierne afiszowanie się jakimś luksusowym czasomierzem, który rzuca się w oczy już z daleka.

Co z kolorem tarczy?

Tarcza zegarka do garnituru może mieć różne zabarwienie, ale najbezpieczniej będzie postawić na stonowaną kolorystkę. Bardzo elegancko prezentuje się tarcza biała, która będzie uniwersalnym wyborem, sprawdzi się niezależnie od okazji i stylizacji. Można też zdecydować się na zegar z tarczą kremową czy jasnoszarą. Do garnituru najlepiej pasuje tracza gładka, czyli bez zbędnych zdobień i rzucających się w oczy deseni. Na wyjątkowe okazje idealnym wyborem będą zegarki garniturowe w wydaniu minimalistycznym. To właśnie prostotą uzyskamy pożądany efekt. Wystrzegać powinno się natomiast czasomierzy z odblaskowymi wstawkami, dodatkowymi subtarczami.

Kolor paska i rodzaj mechanizmu

Mając już wybraną tarczę i kopertę, można przejść do paska, który również ma znaczenie. Najlepiej sprawdzają się zegarki garniturowe ze skórzanym paskiem w czarnym kolorze. Niezbyt nadają się te z metalową bransoletą do formalnego stroju. Skóra ceniona jest od wieków, a w przypadku zegarka do garnituru należy kierować się tym, aby dobrać pasek kolorystycznie do pozostałych elementów stroju. Chodzi tutaj przede wszystkim o buty i pasek do spodni. Znaczenie będzie miał też rodzaj mechanizmu czasomierza. Najlepszy jest ten automatyczny lub nakręcany. Modele kwarcowe będą strzałem w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj