Wraz z powrotem wiosny do mody wracają zwykle różne kurtki przejściowe, a w tym oczywiście kurtki jeansowe. Denim króluje na wybiegach prezentujących trendy casual na cieplejsze dni, czarując zarówno w codziennych i zwyczajnych, jak i bardziej eleganckich i formalnych stylizacjach. Idealnie sprawdza się w okresie przejściowym, czyli tym pomiędzy zimą a latem. Kurtki jeansowe damskie mają zróżnicowane kroje, co pozwala sprytnie złączyć je z każdym typem sylwetki, nie tylko idealną figurą klepsydry o szczupłej wąskiej talii, krągłych biodrach i smukłych ramionach, ale też i tą, w której występuje nieco więcej niedoskonałości.

Odpowiedź na tytułowe pytanie powinna być więc oczywista. Każda kobieta o każdej sylwetce może z powodzeniem nosić jeansową kurtkę, choć oczywiście nie każdy jej model będzie dobry dla wszystkich pań, bo jednak nie ma czegoś takiego jak krój uniwersalny, który zaprezentowałby się odpowiednio na każdym typie sylwetki. Na pewno na nieco większe modowe szaleństwo można sobie pozwolić w przypadku posiadania wyższego wzrostu niż przeciętny oraz szczuplejszej sylwetki. Figury wybiegowe, przypominające ciała znanych na świecie modelek, świetnie wyglądają zarówno w modelach dopasowanych i podkreślających atuty, jak i tych oversizowych, które z kolei nie są zbyt wskazane dla pań noszących rozmiary plus size, gdyż duże warstwy materiału mogą działać jeszcze bardziej powiększająca. Z kolei modele dłuższe, przypominające formą niemalże jeansowe płaszcze, raczej okażą się niewskazane dla niższych kobiet. W ich przypadku dużo lepszym wyborem będzie krótka kurtka jeansowa damska, kończąca się dosłownie na linii pasa albo i tuż nad nim, przypominająca bolerko.

We współczesnej modzie nie ma jednak żadnych rzeczy całkowicie niedozwolonych, dlatego wszystko może być noszone przez wszystkich. Czasami warto więc wybierać kurtki jeansowe damskie na podstawie własnego gustu i indywidualnego stylu, a nie w oparciu o to, co akurat występuje w modzie lub jest polecane przez stylistów bądź projektantów.

Przy współpracy z Galeria-mody.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj