Makijaż permanentny – co to jest?

Znaczna część kobiet potwierdzi, że wykonanie dobrego makijażu zajmuje zdecydowanie zbyt wiele czasu. Często zdarza nam się spóźnić do pracy czy na jakieś spotkanie i w efekcie wolimy odpuścić sobie śniadanie niż wyjść z domu bez pomalowania się. Mówi się, że pierwsze wrażenie przy poznawaniu innego człowieka jest najważniejsze, ponieważ zostaje na całe życie. Rzeczywiście pierwsze na co zwracamy uwagę spotykając nową osobę to przede wszystkim wygląd. Jest to zupełnie zrozumiałe, ponieważ nie znamy jeszcze jego osobowości. Zatem jeśli chcemy zawsze wyglądać korzystnie bez zbędnego tracenia czasu, idealnym rozwiązaniem jest makijaż permanentny brwi, ust i oczu. Dostępny jest on także dla Panów.

Makijaż permanentny brwi

Brwi są niezwykle istotnym elementem twarzy. To one często przykuwają dużą uwagę. Jeśli nasze naturalne brwi nas nie zadowalają, a codzienny makijaż męczy, istnieje kilka metod permanentnego makijażu brwi. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by taki zabieg wykonywała tylko profesjonalna oraz wykwalifikowana linergistka. Głównym tego powodem jest to, iż zabieg jest dosyć inwazyjny sam w sobie, więc szczególną uwagę tu trzeba poświęcić nie tylko prawidłowemu wykonaniu, ale również zasadom bezpieczeństwa i higieny, by uniknąć ryzyka zakażenia. Wykonuje się go na znieczulonym łuku brwiowy, zatem jest bezbolesny. Właściwie istnieją i są najbardziej popularne głównie dwie metody: piórkowa (włoskowa, microblading) oraz cieniowania.

Metoda pierwsza charakteryzuje się tym, iż daje najbardziej naturalny efekt, doskonale sprawdzi się jeśli zależy nam na poprawieniu kształtu brwi lub ich zagęszczeniu. Cieniowanie zaś polecane jest głównie tym, którym zależy na wyrazistości, dzięki niemu można tak naprawdę nawet stworzyć brwi od zera. Koszt takiego zabiegu oczywiście różnić się będzie zależnie od miasta oraz salonu, w którym się go podejmiemy. Zazwyczaj mieści się w przedziale 500-800 zł.

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu przebiega w następujący sposób: najpierw klientka lub klient wypełnia ankietę w celu dokonania wywiadu zdrowotnego. Jest to istotne, ponieważ istnieje kilku przeciwwskazań co do wykonywania tego zabiegu. Następnie nakłada się na wybrane miejsce krem z lidokainą, w celu znieczulenia. Potem przechodzi się do zabiegu, który polega na wprowadzeniu, za pomocą jednorazowej i sterylnej igły, pigmentu do skóry. W tym przypadku cena mieści się w granicy 400-600 zł.

Makijaż permanentny ust

Jeśli jesteśmy szczególnie niezadowoleni z naszych ust, je także możemy poprawić makijażem permanentnym. Nada on na stałe cudowny kształt oraz kolor naszym wargom. Jako że jest to bardzo delikatna część twarzy, ulegną opuchnięciu, które z czasem przeminie. Całkowicie zagoją się po ok. dwóch tygodniach. Do wyboru mamy kilka metod: kontur, kontur z cieniowaniem, kontur z wypełnieniem. Od wybranego sposobu zależy cena zabiegu. Musi być on wykonywany niezwykle precyzyjnie, zatem lepiej jest wydać trochę więcej, niż potem żałować i wyglądać niekorzystnie.

1 KOMENTARZ

  1. Robiłam makijaż permanentny brwi metodą piórkową w salonie magic visage w Warszawie i na prawdę pięknie brwi wyglądają, są naturalne, równe , oczy przez to wyglądają na ładniejsze 😉 Ładne brwi dają twarzy dużo uroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj