Coraz więcej panów przekonuje się do eleganckiej odzieży. Dlatego obecnie wielu ubiera taką odzież nie tylko z okazji eleganckich uroczystości, ale również do pracy czy podczas kolacji w gronie najbliższych. Pomimo tego modowego przełamania się, często popełniają oni małe i większe błędy. Dlatego w dzisiejszym krótkim poradniku przedstawimy Wam co można, a czego absolutnie nie należy nosić w kieszeniach marynarki. Już teraz zdradzimy, że absolutnym must have jest cienki portfel.

Czy można nosić portfel w marynarce?

Logiczne jest, że wychodząc ze znajomymi i rodziną do restauracji trzeba mieć przy sobie portfel. Ale wiadomo, nie zawsze ma się przy sobie torbę, a noszenie samych pieniędzy w kieszeni nie jest dobrym wyborem, wszak można je łatwo zgubić. Dlatego większość ma przy sobie portfel, jednak sposób jego noszenia jest różny. Czasem nosi się go w ręce, w torebce partnerki, bądź też kieszeni marynarki. A tak naprawdę dwa pierwsze rozwiązania to faux pas, z kolei w trzecim wszystko zależy od tego, jaki macie model portfela. Otóż jeżeli jest to model duży, a ponadto dosyć gruby to nie powinno się nosić go w kieszeni, wszak nie prezentuje się to dobrze, a ponadto powoduje, że marynarka nienaturalnie odstaje, a więc traci fason. Jest to także niezbyt wygodne. Na szczęście rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste i szybkie, a dokładnie wystarczy tylko wybrać cienki portfel. Nie musicie nawet szukać, gdyż polecamy męski cienki portfel ze sklepu Solier. Gwarantujemy, że będziecie zadowoleni. Doskonale mieści się w wewnętrznej kieszeni, zatem to najlepszy wybór.

A co z przednimi kieszeniami?

Krój marynarki wpływa na rodzaj kieszeni zewnętrznych. Tak naprawdę niezależnie czy są to takie z patką na zewnątrz, biletówki, nakładane czy ze schowaną patką, to zawsze trzeba pamiętać o zachowaniu umiaru. Ogólnie można przyjąć bardzo prostą zasadę, że takie kieszenie stanowią głównie ozdobę, a więc nie należy do nich wkładać zbyt wielu rzeczy. Jeżeli są głębsze to oczywiście można w nich umieścić kilka wizytówek, co przydaje się podczas spotkać biznesowych, albo też smartphona, pod warunkiem, że nie ma 6 cali i pancernej obudowy. Trzeba wiedzieć, że również te kieszenie nie mogą odstawać, co niestety zaburza cały krój marynarki. Dlatego sprawdzają się one racze do małych drobiazgów, choćby okularów czy kluczyka do samochodu.

Brustasza – stylowa i ozdobna

W marynarce występuje jeszcze jedna kieszeń, a właściwie kieszonka. Mowa tutaj o brustaszy. To ta mała kieszonka, która umieszczona jest na lewej stronie marynarki. Powinna znajdować się na wysokości piersi, swoją drogą warto wiedzieć, że dzięki temu można zauważyć czy marynarka jest na panów dobra. Ale wracając do wątku o brustaszy, to trzeba pamiętać, że pełni ona tylko i wyłącznie rolę ozdobną. A więc należy w niej przechowywać ozdobną chustkę zwaną poszetką. Taki niepozorny element jak ta chustka dodaje stylizacji jeszcze więcej ekskluzywności i dobrego stylu.

Proste zasady – o czym należy pamiętać?

Podsumowując, warto nosić marynarki, wszak sprawiają, że każdy mężczyzna doskonale się prezentuje. Jednak trzeba wiedzieć, że marynarka jest także bardzo funkcjonalnym elementem garderoby, za sprawą właśnie kieszeni. Oczywiście pełnią one rolę ozdobną, ale sprawdzają się także do przechowywania drobiazgów czy cienkiego portfela. Ważne by zachować pełen umiar, gdyż zbyt duża ilość rzeczy w kieszeniach powoduje, że nawet najlepiej dobrana marynarka traci swój krój i niestety nie wygląda już tak dobrze. A więc kupując ją, warto zwrócić uwagę także na głębokość kieszeni i pamiętajcie, żeby zawsze do poszetki włożyć ozdobną chustkę.

Marynarka doskonale komponuje się nie tylko z eleganckimi spodniami w kant, ale również świetnie prezentuje się w połączeniu z klasycznymi jeansami. Dzięki temu stylizacja jest bardziej nonszalancka. Należy jeszcze pamiętać o właściwym rozmiarze marynarki. Pamiętajcie, że po zapięciu nie może się rozchodzić, ale jednocześnie nie może też odstawać na plecach. Dodatkowo dobrze dobrany krój wysmukla sylwetkę i nawet ukrywa nadprogramowe kilogramy. Zatem wniosek jest jeden: trzeba ją nosić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj