Koszulki patriotyczne to nie tylko publiczna manifestacja miłości do ojczyzny. To również sposób na pokazanie swoich poglądów oraz pochwalenie się regionem zamieszkania, koszulki patriotyczne bowiem gloryfikują także poszczególne regiony kraju.

Koszulki patriotyczne – nie tylko flaga i godło

Patriotyzm najczęściej kojarzony jest z patosem. Niestety. Dlatego najwyższy czas odczarować hasło „koszulka patriotyczna”. Wbrew pozorom nie musi to być koszulka w barwach narodowych z orzełkiem na piersi. Właściwie takie koszulki świetnie sprawdzają się na imprezach sportowych, szczególnie tych o randze międzynarodowej, na których warto się pokazać w bieli i czerwieni. Natomiast na co dzień można (i warto!) nosić koszulki patriotyczne w innych barwach, ale wyraźnie nawiązujące motywami do symboli narodowych lub wydarzeń historycznych. Częstym motywem na koszulkach jest znak Polski Walczącej, symbolu Powstania Warszawskiego.

Ale jest też druga strona medalu. Nosząc koszulkę patriotyczną, można wykazać się poczuciem humoru. Tu za przykład niech posłuży koszulka z typowo polskim nosaczem.

Lokalny patriotyzm na koszulce

Koszulka patriotyczna kojarzy się z miłością do ojczyzny. Słusznie, bo wiele koszulek ma charakter ogólnonarodowy. Ale są też takie, które opiewają poszczególne regiony kraju i nadal zasługują na miano koszulek patriotycznych. Tu za przykład można podać koszulki z napisem „Poznańska Babeczka”, „Wrocławska Babeczka” itp. W wersji dla najmłodszych pojawiają się koszulki albo body z napisem „Made in Poland”. Koszulki patriotyczne w koszulkowo.com to szereg unikalnych i oryginalnych wzorów, którym warto przyjrzeć się bliżej. Są też takie z przymrużeniem oka. Trzeba naprawdę być Polakiem, by zrozumieć cytat: „Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. Tylko ktoś, kto oglądał film „Sami Swoi”, będzie wiedział, o co chodzi.

Koszulki patriotyczne – jak wybrać

Z technicznego punktu widzenia koszulkę patriotyczną kupuje się tak samo, jak każdą inną. No, może warto pomyśleć o tym, że to koszulka patriotyczna, a więc w dobrym tonie będzie kupić ją od polskiego producenta.

Poza tym taka koszulka musi spełniać określone standardy – wysokiej jakości bawełna gwarantuje, że koszulka nie zniszczy się w praniu, nie odbarwi i nie straci pierwotnego kształtu. Jej noszenie zapewni komfort termiczny. Warto zerknąć czy koszulka ma wzmacniające taśmy na ramionach i karku oraz czy rękawy i dół koszulki zostały wykończone podwójnym szwem. Maksymalna dopuszczalna domieszka poliestru nie powinna przekraczać 10%. Tyle w zupełności wystarczy, by koszulka była elastyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj