Indywidualiści kierują się w swoim życiu sposobnością do manifestacji swojej wolności osobistej i pragną epatować na każdym kroku swoją niezależnością oraz ambiwalentnym stosunkiem do sztywnych konwenansów naszego społeczeństwa.

Indywidualizm

Też jesteś jednym z indywidualistów? Porzuć narzucony przez społeczeństwo uniform i zadbaj o swój unikalny styl, dzięki któremu przekażesz innym jasny i wyraźny komunikat.

Feminizm czy bunt

Dziewczyny z reguły mają trudniej z wyrażaniem siebie, ponieważ im od dzieciństwa narzuca się określone ramy zachowawcze. Młode butnowniczki malują oczy na czarno, ubierają szerokie koszule w kratę kupioną w pobliskim second handzie, a na nogi zakładają ciężkie glany. Inne znów mają w poważaniu snobistyczne domy mody i projekty haute couture, nosząc na opak coco chanki koszulki, napisy selgrass, ubrania szokujące i zabawne, dystansujące właścicielki od szaleństwa konsumpcjonizmu i nakazu świata bycia „ideałem kobiety”. Te i inne do kupienia na https://niezleziolko.net/kategoria-produktu/ona/.

Ciało pozytywnie

Nie da się pominąć pewnego ruchu body positive, który w mediach społecznościowych zyskuje olbrzymie grono zwolenników. Co odważniejsi pokazują na forum publicznym niedoskonałości swojego ciała i mankamenty. Body shame przestał obowiązywać. Kobiety wychodzą na ulicę bez makijażu i z dumą ukazują swoje naturalne owłosienie pod pachami, na nogach, udach i w okolicy bikini na plaży. Skuteczna promocja doprowadziła do tego, że nawet kobiety plus size porzuciły workowate ubrania i z wysoko uniesioną głową noszą to, na co mają ochotę.

Budowanie indywidualnego stylu

Indywidualizm buduje się również poprzez swoją garderobę. Świadome wybory, takie jak koszulki kupowane w Polsce, początkujący projektanci czy wyszukiwanie perełek w second handach pomoże w zbudowaniu stylu nie do podrobienia. Będzie on jednocześnie twoim manifestem wobec otaczającej rzeczywistości.

Autentyczność jest najważniejsza

Spróbuj dopasować swoje ubrania do preferowanego stylu życia, by z odwagą nosić to, co w stu procentach pasuje do twojej osobowości. Nie masz na siebie pomysłu? Poszukaj inspiracji w sieci, jednak nie wchodź na główne, populistyczne strony. Znajdź swoją własną niszę. Lubisz malować? Robisz zdjęcia? A może spędzasz godziny w muzeach i galeriach sztuki? Pamiętaj, autentyczność jest najważniejsza.

Źródła:

  1. http://www.4zmysly.pl/jaki-prezent-na-18-dla-dziewczyny
  2. http://www.modneubranka.pl/jak-sie-ubrac-na-festiwal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj