Czy wiesz, skąd wzięły się tatuaże? Początkowo były wykorzystywane podczas obrzędów religijnych, następnie ich kult rozwinął się wśród środowisk przestępczych, gdzie często służyły jako element identyfikacji. Z tego powodu kojarzyły się negatywnie i były tematem tabu. Na szczęście te czasy już minęły, a tatuaże stały się sposobem na wyrażanie naszej osobowości. Niekiedy są też formą sztuki i piękną ozdobą ciała. Dowiedz się, czy warto zrobić sobie delikatny tatuaż oraz jak wybrać taki, którego nie będziesz później żałować.

Wybierz miejsce, które będzie można łatwo zakryć

Jeśli to Twój pierwszy tatuaż, a Ty obawiasz się reakcji bliskich lub swojego pracodawcy na tę nową ozdobę, wybierz takie miejsce na swoim ciele, które można bez trudu zasłonić ubraniem. Dobrym pomysłem będzie niewielki tatuaż na ręce – na przykład w okolicach nadgarstków czy ramion. Kiedy będziesz miała ochotę pochwalić się tatuażem, wystarczy, że ubierzesz bluzkę z krótkim rękawem, a gdy na horyzoncie pojawi się bardziej oficjalne wyjście, w szybki sposób go zakryjesz.

Dobrze przemyśl wzór, jaki chcesz wykonać

Czasami ludzie decydują się na tatuaż pod wpływem impulsu. Jeśli jest to tylko jeden z wielu tatuaży na całym ciele – żaden problem. Gorzej, kiedy jest to Twój pierwszy tatuaż, a Ty nie zastanowisz się dobrze nad wyborem wzoru. Można go co prawda usunąć, ale jest to bardzo bolesny i dosyć drogi zabieg, dlatego lepiej zminimalizować ryzyko, że będzie kiedyś potrzebny. Na jaki tatuaż warto się zdecydować? Przede wszystkim dobrze jest zacząć od czegoś delikatnego i drobnego – dzięki temu poznasz rodzaj bólu, który towarzyszy takim zabiegom. Przejrzyj dokładnie wszystkie wzory, jakie Ci się podobają i zastanów się, czy równie dobrze będziesz się z nimi czuła za 10 albo 20 lat. A może chciałabyś zdecydować się na tatuaż będący jednocześnie dla Ciebie symbolem? Jeśli tatuaż oznacza coś, co jest w Twoim życiu ważne i niezmienne, to szansa, że kiedykolwiek będziesz go żałowała, od razu maleje.

Nie przejmuj się opinią innych

Tatuaż powinien być przede wszystkim Twoją decyzją. Jeśli naprawdę chcesz go wykonać, to nie zwracaj uwagi na porady innych osób, które będą Ci odradzały dany wzór lub w ogóle cały tatuaż. Warto czasem zapytać kogoś o zdanie, ale nie można go bezkrytycznie przyjmować. Często bliskie osoby straszą powikłaniami, które mogą pojawić się po wykonaniu tatuażu. Ale jeżeli wybierzesz odpowiedni salon, to nie masz się o co martwić. Przede wszystkim obejrzyj wcześniejsze prace wybranego tatuatora, zapytaj o sterylność salonu i przeczytaj opinie pozostałych klientów. A potem umów się na odpowiedni termin i ciesz z nowego tatuażu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj