Ogromną zaletą klasycznych rozwiązań jest ich ponadczasowy charakter. Klasyka bowiem tak naprawdę nie wychodzi z mody, a raz zakupiony, klasyczny garnitur- jeśli tylko nadal będzie odpowiedni pod względem rozmiaru- nawet wyciągnięty po kilku latach w szafie- będzie praktycznie jak nowy. Jaki wobec tego garnitur kupić, aby faktycznie był on w wersji klasycznej i był naprawdę elegancki?

Klasyczny garnitur – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

  • Tkanina wysokiej jakości – tak naprawdę stanowi ona wyznacznik tego, czy garnitur faktycznie jest wysokiej jakości i czy będzie się prezentował elegancko. W przypadku klasycznych garniturów musi to być tkanina wełniana, która też sprawia, że garnitur może świetnie wyglądać nawet po wielu długich latach. Na każdym modelu garnituru powinniśmy znaleźć stosowane oznaczenie tkaniny. Najlepszą gatunkowo tkaniną będzie ta z zakresu 110s- 140s. Garnitury, które są szyte z cieńszych włókien łatwiej będą ulegać odkształceniom, mogą tracić formę i być znacznie delikatniejsze w użytkowaniu. Warto wiedzieć o tym, że jeśli na metce nie mamy stosownej informacji o składzie tkaniny, z której uszyty jest garnitur- możemy wnioskować, że są to tkaniny syntetyczne.
  • Uniwersalna kolorystyka- może się wydawać, że najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest czerń. Warto jednak wiedzieć, że kolor czarny w przypadku garnituru sprawdzi się na różnego rodzaju podniosłe imprezy okolicznościowe, ale taki garnitur nie będzie odpowiedni na spotkania biznesowe- a więc raczej nie założymy go do pracy, jeśli nagle zaistnieje taka konieczność. Chcąc więc kupić coś naprawdę klasycznego, ale też uniwersalnego, co można założyć na każdą okazję- znacznie lepiej zdecydować się na kolor grafitowy lub też granatowy. Tego rodzaju garnitury zaoferuje nam chociażby Ewtex.
  • Klasyczny krój- w sklepach na pewno naszą uwagę zwrócą kolekcje sezonowe, gdzie klasyka przeplata się z nowoczesnymi zdobieniami. Takie modele są dobre dla osób, które mają już w swojej szafie zarówno kilka klasycznych garniturów jak i kilka nowoczesnych, a tym samym często nosząc garnitur na różne okazje- chcą trochę swój wizerunek odświeżyć. Jednakże w momencie, kiedy chcemy kupić jeden, całkowicie klasyczny i uniwersalny garnitur- raczej nie powinniśmy patrzeć na modowe nowinki i odpuścić zdobienia na klapach oraz kieszeniach, a także ozdobne przeszycia. Warto wiedzieć, że absolutną klasyką jest marynarka odpowiednio długa, która powinna tak naprawdę częściowo zakrywać pośladki. Dodatkowo, klapy marynarki powinny być odpowiednio szerokie, ale bez dodatkowych wzorów i dekoracji. Klasyczna marynarka powinna posiadać dwa szlice z tyłu, czyli dwa rozcięcia, które pozwalają jej się układać na ciele w odpowiedni sposób. Butonierka, standardowo powinna być umieszczona po lewej stronie. Dodatkowo, minimalistyczne kieszenie powinny być wpuszczone we wnętrze marynarki. Modele z kieszeniami nakładanymi, kieszeniami w kontrastowych kolorach, uszytych z innych tkanin niż reszta marynarki, z dekoracjami w postaci kontrastującej nici czy lamówki, stanowią nowoczesną wersję garnituru, która znacznie odbiega od klasyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj