Kupowanie butów dla dziecka nie zawsze jest prostym zadaniem. Musimy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, aby wybrać obuwie, które będzie nie tylko wygodne, ale również będzie sprzyjało prawidłowemu rozwojowi stóp malucha. Dziś podpowiemy, na co zwracać uwagę kupując buty dla dziecka na sezon zimowy.

Rodzaje butów zimowych dla dzieci

Buty zimowe dla dziecka muszą przede wszystkim chronić stopy przez zimnem i wilgocią. Dlatego należy wybierać odpowiednie obuwie spośród takich jego rodzajów jak: trzewiki, botki, kozaki czy śniegowce. Trzewiki to obuwie z cholewką sięgającą do kostki, zwykle jest zapinane na rzepy lub wiązane w przypadku starszych dzieci. Botki to z kolei buty o nieco wyższej cholewce, ponad kostkę, które dla dzieci dostępne są w wersji sznurowanej lub na rzepy. Natomiast kozaki to buty posiadające cholewkę sięgającą do kolan, najczęściej na zamek lub wsuwane. Ostatnim rodzajem zimowego obuwia dla dzieci są śniegowce, czyli buty, których cholewka wykonana jest z wodoodpornego materiału dodatkowo ocieplonego włókniną syntetyczną lub futerkiem.

Jakość materiału

Wybierając buty na zimę dla dziecka należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego są one wykonane. Powinien on chronić stopę dziecka przed działaniem czynników zewnętrznych takich jak niska temperatura, wiatr czy wilgoć, ale jednocześnie posiadać właściwości dopasowania się do kształtu stopy. W tej roli najlepiej sprawdza się skóra naturalna i właśnie z niej powinny być wykonane buty na zimę dla dziecka, gdyż cechuje się ona odpowiednią elastycznością oraz przepuszczalnością powietrza. Ponadto buty skórzane można zaimpregnować, co zabezpiecza je przed wilgocią. Warto również pamiętać, że skóra może być barwiona, dlatego z powodzeniem możemy kupić dla dziecka obuwie w jego ulubionym kolorze. Przykładowo buty zimowe dla dziewczynki dostępne będą zarówno w klasycznej czerni, granacie czy brązie, jak również w barwie pudrowego różu czy niebieskiej.

Rozmiar buta

Kolejnym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę,  jest rozmiar obuwia. jeśli kupujemy buty w sklepie stacjonarnym, należy przymierzyć je na stopy dziecka i poprosić go oczywiście kilku kroków, aby sprawdzić, czy but dobrze układa się na stopie, nie uwiera i nie jest zbyt luźny. Natomiast jeśli robimy zakupy przez Internet, oprócz sprawdzenia rozmiarówki, warto również sprawdzić, jaka jest długość wkładki buta i czy odpowiada ona długości stopy dziecka. Długość tę można zmierzyć w prosty sposób. Wystarczy ułożyć stopę dziecka na kartce papieru, a następnie zaznaczyć punkt na końcu pięty oraz na czubku palucha, a następnie zmierzyć odległość między tymi punktami. Wartość ta powinna odpowiadać długość wkładki buta, który zamierzamy kupić. Odradzamy natomiast kupowanie butów za dużych z nadzieją, że dziecko założy je w przyszłym sezonie. Zbyt duże buty spowodują, że krok dziecka będzie niestabilny, co może grozić kontuzją, na przykład podczas niefortunnie postawionego kroku na mokrym lub śliskim podłożu.

Wybierając buty zimowe dla dziecka nie można również zapomnieć o tym, aby odpowiadały one jego gustowi. Warto więc przed zakupem pokazać maluchowi kilka wybranych przez nas modeli, aby samo wybrało, które buty podobają mu się najbardziej.

Źródło; https://parenting.pl/buty-dla-dziecka-na-sezon-jesienzima-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj