Koszula to bez wątpienia jeden z najbardziej uniwersalnych i – co za tym idzie – najpopularniejszych – elementów męskiej garderoby. Jej poszczególne rodzaje świetnie łączą się zarówno z garniturami, jak i mniej oficjalnymi stylizacjami. By jej właściciel naprawdę dobrze się prezentował, koszula musi jednak być idealnie dopasowana do jego sylwetki. W przypadku gotowych koszul znalezienie optymalnego rozmiaru może jednak okazać się niemożliwe. Wówczas warto zdecydować się na koszulę szytą na miarę.

Idealnie skrojona koszula nie powinna być ani zbyt opinająca, ani też workowato luźna. Musi podkreślać sylwetkę i dobrze maskować jej ewentualne mankamenty, zapewniając przy tym pełną swobodę ruchów. Bardzo ważnym aspektem jest też wygląd i długość mankietów. Powinny one być widoczne spod marynarki, ale niezbyt dużo – najlepiej, jeśli będzie to 1-1,5 centymetra. Jak widać, czynników wpływających na dopasowanie koszuli jest naprawdę dużo. Jeśli zatem zależy nam na tym, by koszula perfekcyjnie leżała, najlepszym rozwiązaniem okaże się zamówienie jej uszycia na miarę. Co trzeba wiedzieć o procesie szycia? Na to pytanie odpowiadamy w kolejnych akapitach.

Koszula męska na miarę. Czemu warto postawić na koszulę szytą na miarę?

Zacznijmy od kwestii, która dla wielu mężczyzn rozważających zamówienie koszuli szytej ma miarę ma na pewno fundamentalne znaczenie. Chodzi oczywiście o konkretne korzyści, które odniesiemy, decydując się na to rozwiązanie. Do najważniejszych zalet koszuli szytej pod wymiar, poza wspomnianym idealnym dopasowaniem, należy zaliczyć na pewno całkowitą dowolność w jej konstruowaniu. Klient ma wpływ na absolutnie każdy aspekt – od wyboru materiału, koloru i wzoru, aż po krój. Jeśli podliczymy wszystkie warianty dostępne dla zamawiającego, okazuje się, że wybór jest nawet kilkadziesiąt razy większy niż w przypadku koszul „z wieszaka”.

Koszula szyta na zamówienie. Jak poprawnie zdjąć miarę by uzyskać perfekcyjne dopasowanie?

W przypadku szytej na miarę koszuli wszystkie wymiary są idealnie dopasowane do sylwetki właściciela. Zdjęcia miary dokonuje się zwykle w zakładzie krawieckim lub według dostarczonych przez specjalistę instrukcji. Do uszycie perfekcyjnej koszulki konieczne są następujące wymiary:

  • szerokość ramion;
  • długość rękawów;
  • obwód i długość mankietów;
  • obwód pod pachami, w klatce piersiowej, brzuchu i pasie;
  • obwód szyi;
  • długość tułowia.

Męskie koszule bawełniane szyte na miarę. Czy ten typ tkaniny dobrze się sprawdzi?

Wygląd i wygoda koszuli w dużej mierze zależy też od tego, z jakiego materiału jest ona uszyta. We współczesnym krawiectwie najbardziej cenione są tkaniny powstające z bawełny z domieszką włókien syntetycznych. Bawełna zapewnia wygodę (miękkość i komfort termiczny), zaś materiały syntetyczne sprawiają, że koszula męska na miarę mniej się gniecie i tym samym lepiej prezentuje. Gramatura materiału powinna być dopasowana do rodzaju stylizacji, w których zamierzamy ją nosić, pory roku i naszych indywidualnych preferencji.

Koszule sportowe czy oficjalne? Jaki typ koszuli wybrać na poszczególne okazje?

Jak już wspomnieliśmy, koszula powinna być dopasowana nie tylko do sylwetki, ale też konkretnej stylizacji. Dlatego też opracowano różne typy koszul, wśród których najważniejsze to:

  • koszule formalne przeznaczone do noszenia w zestawie z krawatem i garniturem;
  • koszule półformalne stworzone z myślą o nieoficjalnych okazjach, takich jak imprezy rodzinne czy wyjścia ze znajomymi;
  • koszule sportowe, które dobrze nadają się do noszenia na co dzień, jako element casualowych stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj