Mimo zmieniającej się technologii przechowywanie pieniędzy jest wciąż koniecznością. Nawet jeśli korzystamy przede wszystkim z kart płatniczych, musimy je przecież gdzieś trzymać. Kształty, jakie przybierają portfele męskie skórzane, są więc coraz bardziej minimalistyczne i nowoczesne, ale sama idea korzystania z tego elementu galanterii nie umarła. Na co należy zwrócić uwagę, gdy zastanawiamy się nad zakupem?

Skóra naturalna czy eko?

Chyba najważniejszą decyzją, jaką musimy podjąć przy okazji wyboru odpowiedniego dla swoich potrzeb modelu, jest ta dotycząca rodzaju skóry. Mimo wzrostu popularności skóry ekologicznej wciąż to portfele męskie skórzane są uznawane za najbardziej eleganckie i trwałe. W powszechnie przyjętej opinii jest wiele prawdy. Oczywiście możemy wybierać między skórą bydlęcą i cielęcą. Każda z nich ma inną fakturę i na przykład poziom odporności na wilgoć. Wybór galanterii, który mają mężczyźni, jest uboższy niż ten dostępny kobietom. Równie, jeśli chodzi o typy skóry. Nie oznacza to jednak, że nie ma ciekawych modeli, odbiegających nieco od standardu pod tym względem. Pewien kanon został jednak już ustalony i producenci rzadko z nim polemizują.

Jakiej wielkości portfele męskie skórzane są najwygodniejsze?

Wielkość portfela nie jest zależna wyłącznie od indywidualnych upodobań. Decydujące są powszechne przyzwyczajenia i moda, które sprawiają, że przedmioty tego rodzaju noszone są niemal wyłącznie w kieszeniach spodni. Oczywiście wielu mężczyzn używa różnego rodzaju toreb, aktówek czy plecaków. Można w nich chować również męskie portfele skórzane. Należy jednak zwrócić uwagę, że wiąże się to z subiektywnym poczuciem braku bezpieczeństwa. Wiele osób obawia się, że schowane w głębi teczki dokumenty i pieniądze mogą zostać łatwo skradzione. Nawet jeśli taka teza odbiega znacznie od rzeczywistości, zdecydowana większość mężczyzn czuje się lepiej, nosząc portfel w kieszeni spodni. To przyzwyczajenie sprawia, że producenci są w zasadzie zmuszeni, aby dostosowywać wielkość do rozmiaru tego elementu męskiego ubioru. Forma, jaką przyjmują portfele męskie skórzane, zależna jest również od zmian technologii i – co za tym idzie – stylu życia. Największą rewolucją ostatnich kilkunastu lat w płatnościach jest upowszechnienie się kart. Wypierają one transakcje gotówkowe, co ma swoje dobre i złe strony. Jedną z konsekwencji jest możliwość ograniczenia miejsca na bilon i pieniądze papierowe w projekcie portfela. Najlepsze męskie portfele skórzane to te, które idealnie wpasowują się w potrzeby – dotyczy to również wielkości.

Najważniejsze są detale!

Im wyższa jakość portfela, tym dokładniej wykonane są wszystkie elementy wykończenia – przede wszystkim szwy. W ich wypadku liczy się również materiał, z jakiego została wykonana nitka. Przy wyborze konkretnego modelu zwróć szczególną uwagę na szczegóły! Portfel męski skórzany to absolutny “must have” każdego eleganckiego mężczyzny – warto kupić taki, który przetrwa wiele lat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj