Kiedy myślimy o polarze automatycznie przychodzą nam do głowy skojarzenia z czymś miękkim, ciepłym i wygodnym. Nie bez przyczyny z tkaniny tej powstają ubrania sportowe, często wykorzystywane nawet w ekstremalnych warunkach. Korzystają z nich osoby uprawiające turystykę górską lub przebywające przez dłuższy czas w niskich temperaturach. Ten rodzaj materiału sprawdza się doskonale w trudnych warunkach, ponieważ w porównaniu z innymi tkaninami ma dużo lepsze właściwości grzewcze.

Jak wybrać najlepszy polar?

Mówiąc ogólnie polar to materiał należący do grupy tkanin sztucznych. Jednak w przeciwieństwie do owianego złą sławą poliestru jego syntetyczne pochodzenie ma swoje liczne zalety. Przede wszystkim nie przepuszcza on powietrze, ma więc podobne właściwości termoizolacyjne jak wełna. W przeciwieństwie do niej nie wymaga jednak tak uważnej pielęgnacji. Jest też dużo bardziej odporny, przez co wytrzyma dłużej w idealnym stanie. Polar charakteryzuje się więc dobrą hydrofobowością, czyli zdolnością do odprowadzania wilgoci oraz izolacją ciepła. Takie właśnie cechy ma jeden z najlepszych rodzai polaru, czyli polar alpejski. Tkaninę tę oferuje hurtownia tkanin i materiałów Kresz.

Wybierając polar alpejski, ale też każdy inny typ tej tkaniny warto zwrócić przede wszystkim na jego grubość. Nie zawsze materiał o najwyższym parametrze będzie w danej sytuacji najlepszy. Jego grubość należy dostosować do warunków, w których mamy zamiar korzystać z ubrań z niego uszytych. Polar alpejski o niższej gramaturze idealnie nadaje się jako jedna z warstw zakładanych na siebie. Mogą być też z niego wykonane szale kominy lub inne mniejsze akcesoria.

Polar alepjski – jak sprawdzić, czy materiał ma dobre właściwości?

Wybierając polar alpejski najlepiej jest sprawdzić na podstawie opisu jego parametry. Są to obiektywne mierniki pozwalające zorientować się w jego grubości. Dzianina określana jako polar alpejski na wierzchniej warstwie będzie pokryta miękką dzianiną dresową, zaś po lewej stronie z gładkiego polaru. Sprawia to, że noszenie jej jest bardzo przyjemnym doznaniem. Doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach lub podczas uprawiania sportu. Ze względu na swoją elastyczność materiał świetnie się nadaje na bluzy z kapturem, spodnie do joggingu, kombinezony, szale oraz czapki.

Czy istnieje polar idealny?

Mimo że polar alpejski ma liczne zalety, które wyróżniają go na tle innych tkanin nie jest on materiałem uniwersalnym. Podobnie jak w przypadku innych produktów tekstylnych należy wziąć pod uwagę sposób, w jaki będziemy z niego korzystać. Inna musi być grubość grzejącej koszulki zakładanej pod spód, inna zaś polaru zakładanego jak kurtka jako warstwa wierzchnia chroniąca przed chłodem, wiatrem i niekorzystną pogodą.

Ważna jest świadomość, że dobry i ciepły polar alpejski nie musi być gruby. Jeśli zdecydujemy się na polar alpejski o wysokiej gramaturze automatycznie uzyskany znaczną izolację bez konieczności zakładania na siebie czegoś, co może krępować nasze ruchy.

Polar alpejski z najwyższej półki oferowany w takich miejscach jak internetowa hurtowania sprzedawane są na metr kwadratowy. Jest to ekonomiczny i korzystny sposób, aby nabyć tkaninę o dobrych cechach bez konieczności płacenia za nie zawrotnych cen. Polar alpejski można wykorzystać do uszycia bluzy, bielizny lub spodni. Tym sposobem można skompletować dobrej jakości odzież sportową na wyprawy górskie lub używaną w innych okolicznościach za niewielkie kwoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj