Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nieodłącznie z prezentami, a najbardziej marzą o nich dzieci, które z niecierpliwością wyczekują chwili, gdy będą mogły rozpakować te pięknie zapakowane podarunki spod choinki. Dziś podpowiemy, jaki prezent sprawić 5-letniej dziewczynce, aby wprawić ją w zachwyt.

Wymarzona lalka

Każda 5-letnia dziewczynka marzy o lalce, która jest dla niej nie tylko zabawką, ale również prawdziwą powierniczką sekretów. Taka lalka będzie towarzyszyła dziewczynce w każdym momencie jej życia, a zwłaszcza w tych najważniejszych wydarzeniach. Obecnie ogromną popularnością cieszą się lalki interaktywne, które potrafią mówić, śpiewać, a nawet chodzić. Taka lalka będzie do złudzenia przypominała prawdziwą “małą przyjaciółkę”, dzięki czemu dostarczy dziewczynce dodatkowych wrażeń.

Zestaw plastyczne

Jeśli dziecko już w wieku 5 lat wykazuje zainteresowania zabawami plastycznymi, doskonałym pomysłem na prezent będzie zakup zestawu zawierającego przybory do prac plastycznych: kredki, farbki, blok oraz przybory, dzięki którym będzie ono mogło odrysowywać precyzyjne kształty. Taki zestaw dostarczy dziecku świetnej rozrywki i zarazem będzie sposobem na rozwijanie w nim pasji do plastyki.

Zestaw kreatywny

Kolejnym pomysłem na prezent może być zestaw kreatywny, czyli zbiór akcesoriów umożliwiających tworzenie ciekawych prac na przykład za pomocą sznurków, wycinanek, wyklejanek czy rzeźb z ciastoliny. Taka kreatywna zabawa doskonale rozwija wyobraźnię, uczy precyzji, wspiera rozwój umiejętności manualnych dziecka.

Interaktywne zwierzątko

Świetnym pomysłem na prezent dla 5 latka może być interaktywne zwierzątko – piesek lub kotek – które potrafi wydawać dźwięki, a także chodzić, leżeć czy siedzieć. Taka zabawka może być dla dziecka doskonałą lekcją odpowiedzialności, która przygotowuje malucha do roli opiekuna prawdziwego zwierzątka.  Będzie również fantastycznym urozmaiceniem codziennych zabaw dziewczynki.

Klocki

Klocki to zabawa nie tylko dla chłopców, ale również dla dziewczynek. Tego rodzaju zabawa uczy kreatywności, koncentracji, umiejętności myślenia przestrzennego, precyzji, rozwija także umiejętności manualne. Z klocków można budować miasta, tworzyć różnego rodzaju figury i kształty. Zestaw klocków będzie więc ciekawym sposobem na nudę w domu.

Zabawa zręcznościowa

W sklepach z zabawkami dla dzieci można również znaleźć szeroki wybór zabawek i gier zręcznościowych, które nie tylko dostarczają mnóstwa frajdy podczas zabawy, ale również wspierają rozwój manualny i kształtują precyzję ruchów.

Książeczki

5 – letnie dziewczynki często podejmują już próby czytania. Aby wspierać rozwój oraz pasję do czytania, warto podarować dziecku w prezencie zestaw książeczek z prostymi czytankami i kolorowymi obrazkami. W sklepach można znaleźć duży wybór książeczek dedykowanych 5-latkom, więc bez problemu znajdziemy takie, które spodobają się dziecku.

Powyższe pomysły mogą być dla was inspiracją w trakcie poszukiwania idealnego prezentu bożonarodzeniowego dla 5-letniej dziewczynki, który wywoła w niej prawdziwy zachwyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj