W poszukiwaniu idealnego prezentu urodzinowego możemy spędzić w internecie długie godziny. Inspiracji są tutaj już nie dziesiątki, a tysiące, zwłaszcza, że sklepy podsuwają coraz to nowe produkty, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o obdarowanie bliskiego nam człowieka. Co ciekawe, prezenty urodzinowe można tutaj podzielić na dwie główne kategorie i to właśnie od nich zacząć poszukiwania.

Prezenty spersonalizowane kontra prezenty zaskakujące

Czym są prezenty spersonalizowane? W najprostszym tłumaczeniu, są to upominki ściśle dopasowane do zainteresowań i pasji solenizanta. Jeśli urodziny ma artysta, np malarz, to w dziale prezentów spersonalizowanych dla tej właśnie grupy zainteresowań znajdziemy wszystko to, co dla artysty będzie ciekawe. Gadżety związane z malarstwem, sztalugi i płótna, śmieszne akcesoria nawiązujące do historii wielkich nazwisk malarstwa itd. Podobnie personalizowane są prezenty dla konkretnych grup zawodowych: inne dla nauczycieli, pracowników korporacji, freelancerów, pozycjonerów, informatyków, czy nawet kasjerek w sklepach wielkopowierzchniowych! Osobnym działem są prezenty urodzinowe dla rodziców, dzieci, kobiet, nastolatków, mężczyzn.

Praktycznie każda grupa społeczna posiada dziś dla siebie coś, w czym można wybrać dla niej prezent. Ale…

Uwaga: personalizacja prezentu może być zdradliwa!

Co ciekawe, wiele osób zaczęło zauważać, że prezenty na urodziny dopasowane do zainteresowań czy grupy, w której znajduje się dany człowiek nie zawsze są strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Bo jeśli ktoś całe życie spędza na malowaniu obrazów (dla przykładu), to może ten jeden dzień w roku wolałby dostać coś, co go zaskoczy? Coś, co wpisze się ramy niespodzianki, a nie tego, czym i tak ten człowiek zajmuje się codziennie.

I tu na plan wkraczają oryginalne prezenty z nutą niespodzianki i zaskoczenia. Stanowią one bazę rzeczy, które w ogóle nie dotyczą danej osoby. Nie są związane z ich pracą czy pasją. Są czymś innym, czymś co pobudza ciekawość i wywołuje emocje, ale nie dotyka zupełnie codzienności. Może to być np. dla malarza: karnet na jazdę szybkimi samochodami. Dla pracownika korporacji: bilety na koncert w filharmonii albo na lokalny kabaret. Skok na spadochronie dla znudzonego taty, który od lat nie zrobił nic, co podniosłoby mu ciśnienie.

Oryginalnych inspiracji jest mnóstwo i wyraźnie widać, że takie pomysły na prezent cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących.

Sklep GodsToys.pl – tu kupisz swój prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj