Paryski styl stał się bardzo popularny w obecnych czasach. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z jego cechami charakterystycznymi.

Klasyczna elegancja

Paryski styl, który podbija Instagram, obejmuje przede wszystkim klasyczną elegancję. Ubrania o klasycznym charakterze z całą pewnością są ponadczasowe, dlatego moda na nie nigdy nie przeminie. Dodatkowo można je bez większych problemów ze sobą komponować, a także zestawiać w dość zróżnicowanych stylizacjach. Dzięki temu mając kilka rodzajów ubrań można bardzo dobrze się prezentować podczas codziennego funkcjonowania.

Prostota i minimalizm

Bardzo ważną kwestią w stylu paryskim jest również prostota, która w bezpośredni sposób łączy się z minimalizmem. W stylu paryskim wybierane są ubrania w stonowanych kolorach, które nie rzucają się nadmiernie w oczy. Wśród nich można wymienić zarówno biel, czerń oraz granat, jak i odcienie beżów oraz szarości. Dodatkowo minimalizm obejmuje również prostotę w wyborze wzorów ubrań, a także motywów, które się na nich znajdują. Nie powinny być one za bardzo przesadzone.

Swoboda i skromność

Ubrania w stylu minimalistycznym powinny być również swobodne, a także skromne. Paryżanki zazwyczaj nie podkreślają swojej urody zbyt obcisłymi strojami. W tym przypadku nie są polecane również za bardzo wyzywające sukienki lub zbyt krótkie spódnice. W zamian za to warto wybierać odzież o luźniejszych formach, które prezentują się bardziej niewinnie. Swoboda i skromność to cechy, które mają dość duży udział w paryskim stylu, dlatego warto zwrócić na nie uwagę.

Odpowiednia równowaga

W stylu paryskim bardzo istotne jest również zachowanie odpowiedniego poziomu równowagi podczas komponowania swoich codziennych stylizacji. Dlatego jeśli wybiera się spodnie z atrakcyjnym motywem to warto postawić na prostą bluzkę, która nie ma żadnych dodatkowych akcentów graficznych. Natomiast jeśli bluzka ma konkretny wzór to warto postawić na klasyczną spódnicę lub spodnie. Dzięki temu cały strój będzie odpowiednio zrównoważony i będzie się bardzo dobrze prezentować na co dzień.

Jakość materiałów

Podczas wybierania odzieży w stylu paryskim warto również zwrócić uwagę na jakość materiałów wykorzystywanych podczas produkcji. Materiały powinny charakteryzować się dość wysokimi parametrami jakościowymi, aby można było wygodnie w nich funkcjonować. Wśród najbardziej polecanych materiałów w tym przypadku można wymienić przede wszystkim jeans oraz skórę, ale także zamsz, kaszmir i wełnę. Są one bardzo uniwersalne, dlatego na pewno idealnie się sprawdzą we wielu stylizacjach w paryskim stylu.

Wyjątkowa schludność

Stroje w stylu paryskim powinny się również charakteryzować wyjątkowym poziomem schludności. Ubrania muszą być dobrze skrojone, aby idealnie układały się na sylwetce każdej kobiety, która będzie je nosić. Dodatkowo podczas komponowania stylizacji w paryskim stylu powinno się unikać przetarć, dziur oraz zbyt intensywnych aplikacji. Nie są one odpowiednie i mogą niekorzystnie się prezentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj