Posiadanie dziecka wiąże się z koniecznością zakupu wielu przedmiotów. Kompletowaniem wyprawki zajmują się głównie kobiety. Część z nich pod koniec ciąży doświadcza syndromu „wicia gniazda”, który objawia się m.in. wręcz kompulsywną potrzebą urządzania domu i kupowania przedmiotów, które mogą przydać się przy dziecku. Bywa tak, że przyszły tata jest niemalże wykluczony z procesów decyzyjnych dotyczących wyprawki. Z drugiej strony zdarzają się sytuacje, gdy przyszły tata nie chce angażować się w wybór przedmiotów dla dziecka.

Jest jednak pewien przedmiot, który powinien wybierać mężczyzna. Tym elementem wyprawki jest… wózek spacerowy. Istnieje ku temu szereg powodów.

Zwiększenie zaangażowania i poczucie odpowiedzialności

Jeśli kobieta bywa zaborcza, jeśli chodzi o kompletowanie wyprawki, mężczyzna może poczuć się odsunięty na bok i wykluczony. Pozwolenie mu na wybranie wózka dla dziecka pomoże mu bardziej zaangażować się, a także pomyśleć o przyszłych potrzebach swoich i dziecka. Jest to więc bardzo zdrowe dla zdrowia psychicznego całej rodziny, a dzięki poczuciu odpowiedzialności przyszły tata zbliża się do swojego dziecka.

Większa chęć do spacerów z dzieckiem

Mężczyźni chętniej wychodzą na spacer z dzieckiem, jeśli jedzie ono w wybranym przez nich wózku. Poczucie estetyki u kobiet i mężczyzn często jest inne i to, co podoba się przyszłej mamie, niekoniecznie podoba się tacie. Wózek spacerowy w wybranym przez siebie kształcie i kolorze bywa powodem dumy ojca i z takim sprzętem wychodzi na spacery częściej i są one dłuższe.

Wózek spacerowy wybiera się podobnie jak…samochód

Jeśli chodzi o zakup samochodu w przeważającej ilości przypadków, główną osobą decyzyjną jest mężczyzna. A pod wieloma względami dobry wózek spacerowy wybiera się podobnie. W końcu to rodzaj pojazdu. Jeśli mężczyzna nie chce się zaangażować w wybór akcesoriów dziecięcych to taki argument może go przekonać.

Mężczyźni często podejmują lepsze decyzje, jeśli chodzi o wybór wózków spacerowych

Mężczyzna z większym prawdopodobieństwem zwróci uwagę na niektóre niuanse konstrukcji wózka, które mogłyby ubiec uwadze kobiet. O ile przyszłe mamy często skupiają się na kolorze, pojemności torby na zakupy, to mężczyźni przeanalizują rodzaj zawieszenia i amortyzatory wózka spacerowego, jakość jego opon i zwrotność. Jedną z rzeczy, które warto wziąć pod uwagę jest łatwość pakowania wózka do konkretnego, posiadanego modelu samochodu. Mężczyznom często łatwiej oszacować, czy dany wózek zmieści się do bagażnika.

Mężczyźni mają specjalne potrzeby wózkowe

Wielu mężczyzn ma problemy z wychodzeniem z niemowlakiem na spacer, gdyż wózek nie jest dopasowany do jego wzrostu i długości nóg. Bywa, że wyższy mężczyzna musi się pochylać by prowadzić wózek, lub zaczepia nogami o oś kół. Jeśli przyszły tata będzie zaangażowany w wybór wózka spacerowego uniknie się zakupu takiego, który nie jest w stanie sprostać jego potrzebom. Dlatego, nawet jeśli ostateczną decyzję o wyborze wózka ponosi kobieta warto by mężczyzna do wybranego wózka się „przymierzył” i sprawdził, czy spacery z nim będą wygodne.

Podsumowując — niezależnie od tego, na ile przyszły ojciec angażuje się w kompletowanie wyprawki, warto upewnić się, że będzie obecny przy zakupie wózka, gdyż nie tylko jest w stanie zwrócić uwagę na aspekty, które mogą umknąć uwadze kobiet, ale jako użytkownicy sprzętu powinni sprawdzić, czy będzie im on pasował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj