Turystów do Ustki przyciągają przede wszystkim bezpieczne kąpieliska oraz rozległa, piaszczysta plaża podzielona przez ujście rzeki Słupi do Bałtyku na część zachodnią i wschodnią. Nie bez znaczenia pozostaje również uzdrowiskowy klimat i występujące tu lecznicze surowce: solanka i złoża torfu. Ustka ma jednak do zaoferowania o wiele więcej! Zobacz 10 najważniejszych atrakcji miasta.

Ustka to nie tylko plaże, morska woda, smażalnie ryb czy apartamenty z widokiem na morze. Ustka to również wiekowe zabytki, atrakcje związane z morzem i miejsca pamięci narodowej. Co zatem warto zobaczyć w przerwie od plażowania i morskich kąpieli? Zapraszamy na spacer po Ustce!

Ustka – najważniejsze atrakcje nadmorskiego kurortu

  1. Latarnia morska – jest zbudowana z czerwonej cegły i ma prawie 20 metrów wysokości. Co ciekawe, latarnia praktycznie bez uszczerbku przetrwała II wojnę światową i do dziś można podziwiać oryginalny budynek z 1892 roku.
  2. Port morski – jego główną atrakcją jest falochron wchodzący kilkadziesiąt metrów w głąb morza. Wypływają stąd również statki turystyczne (m.in. stylizowany na VII-wieczny galeon).
  3. Bunkry Bluchera – to kompleks niemieckich bunkrów z lat 30. ubiegłego wieku, przekształcony na fascynujące muzeum. W podziemiach zobaczysz interesujące ekspozycje (w tym również dioramy czy filmy) ukazujące historię działań wojennych, toczących się w mieście i jego okolicach. Bunkry Buchera to tylko fragment obiektów militarnych pozostawionych tu przez Niemców. Ustka miała być potężną nazistowską twierdzą, jednak plan ten nigdy nie został zrealizowany.
  4. Wieża widokowa – to dawny wojskowy punkt obserwacji fortyfikacji przeciwatomowych. Dziś pełni rolę punktu widokowego, z którego rozciąga się piękna nadmorska panorama. Wystarczy pokonać 250 schodów, by cieszyć się widokiem wydm, plaży i klifów.
  5. Kościół Najświętszego Zbawiciela – neogotycka budowla początkowo była świątynią protestancką, dopiero po II wojnie światowej stała się kościołem katolickim. Warto zajrzeć również do wnętrza świątyni, znajdują się tu bowiem interesujące eksponaty, takie jak protestanckie empory, XVIII-wieczny krucyfiks czy zabytkowe organy.
  6. Trzecie molo – to pozostałość po niedokończonej inwestycji zapoczątkowanej w 1938 roku przez hitlerowskie Niemcy. Inwestycja ta miała na celu rozbudowę istniejącego już portu. To, co dziś określa się jako Trzecie molo jest elementem zachodniego falochronu, który miał mieć aż 1600 metrów długości.
  7. Promenada nadmorska – to idealne miejsce na spacer. Promenada ciągnie się wzdłuż plaży, a bezpośrednio przy niej znajdują się sklepiki z pamiątkami, kawiarnie i lokale gastronomiczne.
  8. Muzeum Ziemi Usteckiej – ekspozycja jest poświęcona najnowszej (począwszy od XIX wieku) historii miasta. Można tu zobaczyć m.in. dawne fotografie i przedmioty codziennego użytku. Część ekspozycji została poświęcona nieistniejącej już Stoczni „Ustka”.
  9. Muzeum Chleba – to prywatne muzeum, w którym pokazano, jak wyglądało wytwarzanie chleba i innych wyrobów piekarniczych w czasach, kiedy nie było nowoczesnych maszyn. Przy muzeum działa również piekarnia.
  10. Park rozrywki MegaLandia – w tym niezwykłym parku rozrywki wszystko jest ogromne. Jak głosi stworzona na potrzeby parku historia, czarodziej Megaliusz zaczarował wiele przedmiotów codziennego użytku tak, by znacznie powiększyły swoje rozmiary. Można więc zobaczyć tu m.in. dwumetrowego pluszowego misia, wielki kawałek tortu czy ogromny kubek.

Zobacz Ustka apartamenty i ciesz się zasłużonym wypoczynkiem nad morzem! Skorzystaj z oferty firmy Sun&Snow i zarezerwuj nocleg w komfortowych warunkach i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa, które mają zapobiec możliwości zarażenia się koronawirusem. Apartamenty po każdym pobycie są wietrzone i dezynfekowane, a personel obsługuje klientów z zachowaniem zalecanego dystansu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj