Depilacja laserowa to już dość powszechnie stosowany zabieg, którego celem jest trwałe pozbycie się owłosienia. To znacznie skuteczniejszy sposób niż woskowania czy depilacja za pomocą ręcznych depilatorów.

Dla kogo depilacja laserowa w Warszawie?

Depilacja laserowa jest skuteczna tylko wówczas, jeśli skóra i włosy spełniają pewne warunki. Po pierwsze kolor włosków powinien być ciemny, wszystko dlatego, że laser właśnie po ciemnym barwniku (melaninie) poznaje włos i wówczas skierowana na niego wiązka światła prowadzi do jego trwałego usunięcia. W przypadku włosków jasnych niestety możliwości będą ograniczone, bowiem większość laserów nie wykryje ich obecności, dlatego nie będą mogły zostać usunięte. Depilacja laserowa szczególnie polecana jest osobom, które wcześniej nie korzystały z wosków do usuwania włosów. Wosk bowiem usuwa włos z cebulką, ale w jego miejscu nawet po kilkunastu miesiącach może pojawić się inny, laser nie może tego wiedzieć, dlatego usunie tylko to, co jest już włosem. Oczywiście można depilację powtarzać, ale niektórych włosów nie będzie się dało usunąć w pierwszej fazie ich wzrostu.

Przeciwskazania do depilacji laserowej

Zabiegowi laserowej depilacji nie powinny się poddawać:

  • Kobiety w ciąży
  • Osoby po niektórych nowotworach (zawsze konieczna jest konsultacja z lekarzem)
  • Osoby cierpiące na infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybiczne w miejscu, gdzie ma być wykonany zabieg
  • Osoby z niektórymi chorobami skóry
  • Wszyscy, ci którzy stosują antybiotyki

Nawet jeśli nie jesteśmy w żadnej z tych grup, warto przed depilacją podejść poważnie do ankiety, którą gabinet kosmetyczny przedłoży nam do podpisania. Tam szczegółowo opisane są sytuacje, w których zabieg depilacji laserowej nie jest wskazany w danym momencie.

Depilacja laserowa Warszawa – jakie są ceny zabiegów?

Cena depilacji laserowej zawsze zależeć będzie od kilku czynników. Po pierwsze od miejsca, które poddajemy zabiegowi, po drugie od zastosowanej technologii – najnowocześniejsze lasery, charakteryzujące się dużą skutecznością, niestety kosztują więcej, stąd i cena zabiegu musi być wyższa.

Ceny poszczególnych części ciała, a nawet ich fragmentów mogą być zdecydowanie wyższe niż wykupienie pakietów. I tak za depilację całych nóg w specjalistycznym gabinecie w Warszawie zapłacimy od 500 do 1000 zł jednorazowo, czyli połowę tego, co zapłacimy decydując się od razu na cztery zabiegi. Jeśli chodzi o poszczególne części nóg, jeśli nie mamy problemu z owłosieniem ud, możemy zdecydować się na depilację samych łydek – to koszt od 400 do 900 zł. Jeśli chodzi o bikini trzeba liczyć się z kosztem od 350 do 700 zł. Depilacja laserowa w miejscach takich jak górna warga, broda czy okolice między brwiami to koszt od 200 do 500 zł za pojedynczy zabieg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj