Jednym z najmodniejszych rodzajów rękodzieła, które może być bardzo efektownym elementem wystroju, jest makrama. Aby jednak stworzyć unikalne przedmioty, niezbędne są odpowiednie akcesoria do robienia makramy.

Czym jest makrama i co jest potrzebne, aby ją wykonać?

Dzięki ozdobnemu wiązaniu sznurków mogą powstać naprawdę wyjątkowe wzory i ozdoby. To nie tylko makramy, które powiesić można na ścianie. Technika wykorzystywana do ich tworzenia może służyć tworzeniu wielu praktycznych dodatków do domu, biżuterii, czy dodatkowych zdobień używanych już przedmiotów. Najwyższej jakości akcesoria do robienia makramy to klucz do sukcesu, dzięki którym możliwe jest powstanie prawdziwych dzieł sztuki.

Czym jest makrama?

Mianem makrama określa się specjalną technikę zaplatania sznurków, która umożliwia tworzenie nietuzinkowych i oryginalnych ozdób. Do ich wykonania nie są potrzebne żadne igły, druty, szydełka czy inne narzędzia tak jak w przypadku innego rodzaju robótek. Najważniejsze akcesoria do robienia makramy to odpowiednio dobrane sznurki i różne elementy wykonane np. z drewna, które pozwalają na stworzenie charakterystycznego kształtu robótki.

Aby móc tworzyć piękne arcydzieła i unikalne makramy, należy zapoznać się z techniką wykorzystywanych w niej splotów. Już trzy podstawowe sposoby wiązania umożliwiają powstanie fenomenalnych ozdób, które dodadzą wnętrzom niesamowitego klimatu lub będą ciekawą ozdobą biżuteryjną. Makrama nada też wyjątkowy efekt elementom odzieży czy torebkom.

Jakie akcesoria do makramy wybrać?

Aby stworzyć makramę, niezbędne są odpowiednie sznurki. Ich grubość powinna wynosić ok. 4 mm, choć nie jest to wymóg. Takie produkty jednak wybierane są najczęściej i pozwalają na utworzenie spektakularnych robótek. W zaplataniu makramy przydatne są również specjalne drążki, kółka montażowe drewniane, różne zapięcia oraz koraliki drewniane, które można przeplatać pomiędzy kolejnymi wiązaniami sznurka.

Wszystkie niezbędne akcesoria do robienia makramy w wielu dostępnych wariantach oferuje pasmanteria internetowa Fastryga. Można znaleźć tam sznurki w różnych kolorach i grubościach, a także mnóstwo przydatnych elementów, które świetnie sprawdzą się w przypadku początkowych, jak i zaawansowanych robótek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj