Mleko matki pozostaje wyjątkową substancją, która jest idealnie dostosowana do potrzeb żywieniowych niemowlaka. Należy pamiętać o tym, że nauka i technologia wciąż nie są w stanie replikować wyjątkowości matczynego mleka, co oznacza, że nie potrafimy wytworzyć sztucznej mieszanki, która składem przypominałaby to co mama może dać swojemu dziecku.

Karmienie naturalne zapewnia dziecku optymalne warunki do rozwoju, m.in. chroniąc jego niedojrzały organizm poprzez dostarczanie przeciw ciał. Wspomaga również jego rozwój poprze enzymy, hormony i czynniki wzrostu. Nie można zapominać, że karmienie jest również dobrodziejstwem dla matki i jej organizmu. Zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób i znacznie przyspiesza odzyskiwanie formy po porodzie. Wśród wielu zdrowotnych zalet karmienia piersią, istnieje również szereg społecznych i gospodarczych plusów tego typu zachowania. Pozytywne skutki karmienia odczuwa zarówno rodzina, jak i państwo. Rezygnacja z karmienia jest kosztowna nie tylko ze względu na wydatki związane z mieszankami i akcesoriami, ale również ze względu na koszty związane z leczeniem! Wg Australijskiego rządu koszty hospitalizacji spowodowane pięcioma chorobami związanymi z wczesnym odstawieniem od piersi wynoszą nawet dwa miliony dolarów rocznie. Karmienie piersią jest zalecane przez Światową Organizację Zdrowia co najmniej do 6 miesiąca życia dziecka. Lekarze jednak podkreślają, że dobrym pomysłem jest kontynuowanie karmienia aż do 2 roku życia a także podczas rozszerzania diety. Naturalność tego sposobu odżywiania dzieci nie wpływa jednak na pozytywne postrzeganie karmienia w przestrzeni publicznej. W Polsce przechodnie wciąż bulwersują się na widok mamy karmiące w parku swojego niemowlaka. Na szczęście, z każdym miesiącem wiedza i świadomość społeczna rosną, przez co w wielu miejscach pojawiają się wydzielone miejsca lub pomieszczenia, gdzie każda mama może w komfortowych warunkach nakarmić dziecko. Niestety, to wciąż za mało, dlatego jeszcze przed porodem mama powinna wyposażyć się w odzież do karmienia, która ułatwi jej codzienne funkcjonowanie poza domem.

Najlepsza odzież dla karmiących matek – modna i użytkowa

Wybierając odzież dla karmiącej warto zwracać uwagę przede wszystkim na jej walory użytkowe. Dobrze zaplanowane rozszycie ułatwiające karmienie, ukryte pod dodatkową fałdką materiału. Ważne również by odzież do karmienia zachowywała odpowiedni komfort termiczny. Kupując eleganckie sukienki do karmienia piersią czy inną odzież dla karmiących matek, należy stawiać przede wszystkim na bawełnę. Kolejnym aspektem, który jest bardzo ważny to fason i krój. Odzież do karmienia piersią nie może powiem posiadać wystających, drapiących szwów, bowiem stanowią one zagrożenie na delikatnej, skłonnej do podrażnień niemowlęcej skóry. Warto pamiętać, że odzież dla karmiących matek nie musi być nijaka. Coraz więcej na rynku pojawia się produktów, które podkreślają zalety kobiecej figury a jednocześnie pozostają w zgodzie ze światowymi trendami modowymi.

Gdzie znaleźć najlepszą odzież dla matek karmiących?

Dobrym adresem będą na pewno firmy, które specjalizują się w tego typu produktach jak na przykład Koszulove. Kupując odzież do karmienia w takich sklepach możemy mieć większą pewność, że została ona zaprojektowana w konsultacji z mamami, po uwzględnieniu wszystkich uwag. Tego typu firmy zbierając doświadczenie potrafią stworzyć malutkie dzieła modowej sztuki. Ich eleganckie sukienki do karmienia piersią zachowują modny i użytkowy charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj