Ze względu na niskie temperatury i krótkie dni zima jest najmniej sprzyjającą porą roku na jazdę na rowerze. Ale należy podkreślić, że nawet przymrozki nie muszą stanowić przeszkody w korzystaniu z ekologicznego środka transportu, jakim jest rower. Konieczny jest tylko odpowiedni dobór odzieży oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, podczas poruszania się po zmroku i śliskiej nawierzchni.

Strój na rower zimą

Podkoszulek, gruby sweter, a na to wszystko kurtka, to dobry sposób, żeby nie zmarznąć na rowerze, kiedy słupki rtęci oscylują w granicach zera. Mogłoby się wydawać, że taki strój uchroni nas przed zimnem, ale prawda jest taka, że niekoniecznie nadaje się na rower. Powodem jest to, że zbyt wiele warstw może przyczyniać się do większego oporu powietrza, przez co szybciej będziemy się męczyć. Co więcej, gruby strój może utrudniać swobodę ruchu i powodować dyskomfort. Dlatego postanowiliśmy zgłębić temat i dowiedzieć się, jak poprawnie ubrać się na zimową przejażdżkę rowerową, aby było wygodnie, a przy tym ciepło. Przede wszystkim należy postawić na odzież termoaktywną. Do jej największych zalet można zaliczyć to, że wchłania pot, zapobiega przegrzaniu oraz wyziębieniu organizmu, skóra może w niej oddychać i nie powoduje powstania nieprzyjemnego zapachu. W sklepach z odzieżą sportową możemy kupić też spodnie zimowe na rower oraz kurtkę, które wyprodukowane zostały z materiałów, mających stanowić barierę nawet przed silnym wiatrem.

Ochrona miejsc, które najszybciej się wychładzają

Części ciała najbardziej narażone na szybkie wychłodzenie, to głowa, ręce oraz stopy. Dlatego wybierając się na rower przy niskich temperaturach, musimy pamiętać o tym, żeby dobrze je ochronić. A to oznacza, że pod kask powinniśmy założyć czapkę, na buty specjalne ochraniacze, które ochronią również przed deszczem, a na ręce rękawiczki — najlepiej typu kraby. Poza osobnym kciukiem, pozostałe palce umieszczone są parami, dzięki czemu jeden ogrzewa się od drugiego. Dodatkowo warto rozważyć zakup nakolanników rowerowych.

Strój zimowy na rower to podstawa, jeśli chcemy cieszyć się jazdą i nie odczuwać żadnego dyskomfortu. Ponadto pamiętajmy o dobrym oświetleniu po zmroku i spokojnych manewrach na śliskim podłożu. Więcej informacji znajdziesz na: https://smartix.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj