Zaręczyny to jedna z ważniejszych chwil dla dwojga zakochanych i planujących wspólne życie. Dla mężczyzny wiążą się przede wszystkim z wyborem pierścionka zaręczynowego. Co prawda wielu idzie na łatwiznę i pozwala ukochanej dokonać wyboru, ale nie brakuje i takich, którzy z zaręczyn chcą uczynić szczególną niespodziankę. Jak wybrać właściwy pierścionek zaręczynowy?

Zastanów się, ile chcesz wydać na pierścionek

Cena pierścionka to kluczowa sprawa, którą należy brać pod uwagę. Można zakupić zarówno taki za 500 zł, jak i za 5 000. Co prawda kwota, jaką wydasz na tę symboliczną i sentymentalną biżuterię, nie świadczy o Twoich uczuciach do partnerki, ale będzie Ci łatwiej zawęzić poszukiwania, ponieważ wybór tego rodzaju biżuterii jest w sklepach ogromny. Jeśli nie dysponujesz odpowiednią kwotą, a mimo to chcesz zakupić droższą biżuterię, to zawsze możesz zdecydować się na wygodne pożyczki online na raty.

Określ styl, jaki preferuje Twoja wybranka

Być może już świetnie orientujesz się w tych sprawach, a może w ogóle nie zwracasz uwagi na tego typu rzeczy. Niemniej bardzo ważne jest, aby pierścionek zaręczynowy podobał się wybrance, albo przynajmniej wpisywał się w jej preferowany styl. Najłatwiej po prostu przyjrzeć się biżuterii jaką nosi, ewentualnie zrobić zdjęcia, a wtedy osoba w zatrudniona w sklepie jubilerskim na pewno dobierze pierścionek, który będzie wpisywał się w styl przyszłej narzeczonej. Jeśli wybranka nie przepada za biżuterią i po prostu jej nie nosi, to możesz zawsze postawić na klasykę – jest to delikatny i skromy pierścionek z jednym oczkiem.

Z żółtego czy białego złota?

Niektóre kobiety nie przepadają za złotem, inne nie lubią srebra – możesz o to zapytać swoją wybrankę, ale najlepszym wyborem na pierścionek zaręczynowy jest złoto – nie zawsze jednak musi być ono żółte. Istnieją odmiany z domieszką innych metali, które sprawiają, że ma ono inny odcień, np. różowy lub bardziej biały, który przypomina srebro. Pierścionek zaręczynowy może być także połączeniem tych dwóch odmian, co również wygląda bardzo oryginalnie i przyszła narzeczona może docenić taki gest.

Jaki kamień?

Jednym z najważniejszych elementów pierścionka zaręczynowego jest oczko, czyli kamień, który został w biżuterii zastosowany. Może być on tylko jeden, a może też być ich więcej, ale jedno jest pewne – mają niebagatelny wpływ na ostateczną cenę pierścionka. Najdroższe oczywiście są kamienie szlachetne, więc tutaj może ograniczać Cię także budżet, jaki zamierzasz na biżuterię przeznaczyć, choć zawsze możesz wziąć pożyczki online na raty i postawić na najbardziej pożądany kamień, czyli diament.

Pamiętaj także o tym, że niektóre kobiety kierują się symboliką, a w tym przypadku diament jest także najlepszym wyborem, ponieważ jest symbolem wierności i miłości. Chcesz zaskoczyć swoją wybrankę? Zdecyduj się na różowy kwarc, który ma zapewniać szczęście w związku i pięknie komponuje się w oprawie białego i żółtego złota, podobnie jak fioletowy ametyst, czerwony granat czy rubin lub prawie biały morganit. Takie szlachetne kamienie zawsze robią wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj