Zakupy grupowe pozwalają nabyć różnego rodzaju produkty czy usługi w bardzo atrakcyjnej cenie.  Na serwisach zakupów grupowych codziennie pojawiają się setki ofert, a obecnie w Polsce działa około 80 takich serwisów. 

Serwisy zakupów grupowych – co możemy zyskać na korzystaniu z nich?

Serwisy zakupów grupowych umożliwiają dotarcie do bardzo dużej grupy potencjalnych klientów. Oferty prezentowane na tych serwisach są wspierane poprzez kampanie reklamową w mediach społecznościowych. Właściciel firmy, który chce skorzystać z takich serwisów otrzymuje także wsparcie copywriterów, którzy stworzą odpowiedni tekst odnośnie produktu czy usługi. Klienci korzystający z tego typu serwisów mają możliwość nabycia atrakcyjnej oferty z bardzo wysokim rabatem. Przykładowo na jednym serwisie zakupów grupowych użytkownicy zakupili aż 4443 kupony zniżkowe na kwotę 50 zł, wydając tylko 22 zł. Serwisy zakupów grupowych pobierają od firm prowizje, które są uzależnione od polityki danego serwisu. Najczęściej prowizja wynosi od 10 do 50 proc. za jeden sprzedany kupon. Reklama za pomocą takich serwisów będzie efektywna dla danego przedsiębiorcy, jeżeli spełni on warunki nabycia produktu czy usługi w pomniejszonej cenie. Spodziewać się można, że firmy będą coraz częściej korzystać z reklamy za pomocą takich serwisów. 

Dlaczego przedsiębiorcy korzystają z serwisów zakupów grupowych?

Większość przedsiębiorców twierdzą, że forma reklamy oferowana przez serwisy zakupów grupowych jest tańsza oraz bardziej efektywna niż wykupienie powierzchni na billboardzie. Przedsiębiorcy powinni także pamiętać, aby do wysokości rabatu podchodzili w sposób racjonalny. 

Co należy robić, aby klienci pozyskani za pomocą serwisów zakupów grupowych do nas wrócili?

Klient do nas powróci, jeżeli faktycznie będzie mógł nabyć określony produkt czy usługę w niższej cenie. Obsługa klienta pozyskanego z tego typu serwisów powinna być na wysokim poziomie. Klient nie może czuć się gorszy, bo korzysta z serwisów zakupów grupowych. Osoba, która będzie obsługiwana w sposób nienależyty pożali się na określoną firmę w internecie. Negatywne opinie o naszej firmie mogą spowodować, że inne osoby zrażą się do korzystania z produktów czy usług danej firmy. 

Co na serwisach zakupów grupowych sprzedaje się najlepiej?

Na serwisach zakupów grupowych najlepiej sprzedają się usługi gastronomiczne oraz kosmetyczne, ale też dobrze sprzedają się kupony z dziedziny turystyki, rozrywki oraz rekreacji. W ostatnim okresie na popularności zyskują kupony zniżkowe do sklepów internetowych. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj