Odpowiedni zapach nie tylko uzupełnia kobiecą stylizację, ale także pozwala poczuć się zdecydowanie lepiej. Wybór perfum nie jest prosty, a każdy ma przecież inny gust. Zobacz, czym się kierować przy wyborze perfum dla kobiety.

Perfumy dla kobiety jako prezent

Sam wybór zapachu może być nieco trudny. Najlepiej zasięgnąć porady u bliskich obdarowywanej osoby – jakie nuty najbardziej lubi albo co ma na swojej półce w łazience?

Warto też zwrócić uwagę na to, że perfumy mogą zupełnie pachnieć na ciele różnych kobiet. Mają na to wpływ pH skóry, a nawet… zasady odżywiania. Właśnie dlatego najlepiej jest je testować na nadgarstku, a nie spryskując papierek w drogerii.

Wtedy z pomocą przychodzą pracownicy drogerii, którzy dobrze wiedzą, co sprzedaje się najlepiej. Warto też wziąć pod uwagę kolejne porady z tego artykułu, które sprawdzą się zarówno dla kobiet, które kupują zapach dla siebie, jak i osób poszukujących prezentu.

Nuty zapachowe i kompozycje

Ładny zapach dla każdego z nas może znaczyć coś innego. Wyróżnia się trzy główne nuty zapachowe, w tym głowy, serca i bazowa. Pierwsza z nich to ta, którą odczuwamy przy pierwszym kontakcie. Po czasie, dociera do nas nuta serca, a pozostaje nuta bazowa. Ta jest najtrwalsza.

Najchętniej kupowane są perfumy, które odzwierciedlają lekki, kwiatowy i elegancki zapach. Często łączone są z kompozycją owocową albo pudrową. Przeciwieństwem do tego zą zapachy szyprowe, które są dość ciężkie i intensywne. Niektóre kobiety uwielbiają też kompozycje orientalne, gdzie odczuwa się aromaty korzenne. Inwestycja w perfumy to spory koszt? Kredyty pozabankowe mogą Ci w tym pomóc.

Kilka porad na temat wyboru zapachu

Do drogerii najlepiej przejść się rano, kiedy nos jest wyczulony na zapachy. Ciało nie powinno być pokryte żadnym balsamem ani perfumem. Maksymalnie warto powąchać dwie lub trzy kompozycje i sprawdzić po jakimś czasie, jak pachną na naszym nadgarstku.

Dopasuj też perfumy do aktualnej pory roku. Najczęściej latem sięgamy po lekkie kompozycje, kwiatowe, które kojarzą się z dziewczęcością. Z kolei zimą i jesienią, lubimy orientalne i rozgrzewające. Mają kojarzyć się z ciepłym otuleniem. Zainwestuj w dobrej jakości i trwały zapach, a kredyty pozabankowe to dobre rozwiązanie.

W sklepach z kosmetykami i drogeriach znajdziesz też różnego rodzaju zapachy. Wśród nich są perfumy, które mają najwyższe stężenie olejków zapachowych. Jednocześnie są najdroższe. Innym rodzajem są wody perfumowane, które są nieco tańsze i mają od 10 do 20% olejków zapachowych. Wody toaletowe mają ich najmniej, jednak są dość popularne ze względu na dostępność i niski koszt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj