Organizujesz wesele lub inną uroczystość i zdecydowałeś(aś), że jedną z atrakcji, która umili czas gościom będzie fotobudka? W takim razie poniższy artykuł powinien Cię zainteresować! Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej, tak by nie żałować wydanych pieniędzy.

Jaką fotobudkę wybrać?

Obecnie na rynku znaleźć możemy niezliczoną liczbę ofert wynajmu fotobudek i wbrew pozorom nie ułatwia to sprawy poszukiwań… Owszem, konkurencyjność podnosi jakość usług na rynku, jednak wiele firm wciąż liczy na łatwy zarobek i chcą się wyróżnić jedynie ceną – a wiadomo, jak to później wygląda w praktyce.

Wykorzystaj duży wybór i poświęć odrobinę czasu na dokładne sprawdzenie oraz porównanie ofert. Na pewno nie pożałujesz, gdyż czas poświęcony na poszukiwania zwróci się z nawiązką udaną imprezą. Jesteśmy pewni, że zależy Ci na tym, aby wybrać najlepszą ofertę!

A czy słyszałeś może o fotolustrze? Fotolustro to nowocześniejsza wersja i doskonała alternatywa dla klasycznej fotobudki. W trakcie poszukiwań, koniecznie weź tę opcję pod uwagę! Zwłaszcza, że już różnica w samym wyglądzie może zdecydować o tym, że się na nie zdecydujesz.

Wydruk zdjęć

Zaczniemy od najważniejszej kwestii, czyli od drukowanych zdjęć. To one powinny być dla Was najistotniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniej fotobudki. Ich jakość ma związek z tym, jak udana będzie pamiątka dla Was i Waszych gości!

Dowiedz się, jakie formaty wydruków są dostępne. Wysokiej jakości fotobudka ma możliwość drukowania zdjęć w różnych formatach bez konieczności skomplikowanych ustawień czy wymiany papieru w drukarce, co nie byłoby wskazane w trakcie imprezy. Paski o wymiarach 5x15cm czy pocztówki 10x15cm, z jednym, dwoma, a nawet trzema zdjęciami na wydruku? Nie każda fotobudka ma taką możliwość! A warto wziąć to pod uwagę, ponieważ nie każdy może chcieć mniejszych zdjęć na paseczkach, a zamiast tego zdecyduje się na przykład na jedno większe zdjęcie o wymiarach 10x15cm.

Weź pod uwagę również, jakie są możliwości wyboru szablonów zdjęć. Mamy na myśli dostępne wzory graficzne ramek oraz spersonalizowane podpisy. Zapoznaj się z ofertą proponowanych wzorów, a jeśli nie będzie wyboru na miarę Twoich oczekiwań, zapytaj czy firma może zrobić spersonalizowany projekt wzoru, który będzie idealnie pasował do motywu imprezy.

To, jaka będzie ilość wydruków po każdej zakończonej sesji również nie będzie bez znaczenia. Jeżeli decydujecie się na księgę gości, wydrukowanie dodatkowej kopii, tak aby wkleić ją do albumu nie może stanowić problemu dla usługodawcy.

Poza tym, czy drukowane zdjęcia są zabezpieczone folią UV, w jaki sposób są wykończone – czy błyszczą się, są matowe, a może półmatowe (te najlepiej oddają kolory)? W profesjonalnych drukarkach termosublimacyjnych nie ma raczej problemu z wyborem konkretnego rozwiązania.

Ostatnia kwestia, poproś o przykładowe wydruki z wcześniejszych imprez. Zwróć uwagę na to, jaki jest kadr – czy nie ucina osób będących na zdjęciu i jaki jest zasięg – czy większa grupa osób zmieści się bez problemu na zdjęciu?

Tło zdjęciowe, czyli ścianka fotograficzna

Oprócz dostępnych wzorów i tego, czy będą pasować do motywu przewodniego imprezy, ważna jest również ich wielkość. Fotobudka to atrakcja, przy której goście się integrują, dlatego często zdjęcia robione są w większej grupie. Dowiedz się więc, jakich rozmiarów jest tło zdjęciowe i ile osób obejmie swoim zasięgiem. Z doświadczenia wiemy, że tła wielkości 2x2m to minimum.

Oprócz tego istotny jest również materiał, z którego wykonane jest tło. Najlepiej sprawdzają się tła matowe i materiałowe – nie ma żadnych refleksów na zdjęciach.

Gadżety, czyli dodatek do oryginalnych zdjęć

Zapytaj, w jaki sposób są udostępnione – czy firma posiada stojaki, a może wielki stół? Czy może trzeba będzie zapewnić takowe miejsce? To jest ważne, ponieważ porządek przy stanowisku, a także dostępność wpływają na logistykę całego przedsięwzięcia. Niełatwo jest wybierać gadżety, gdy są wrzucone do jednego, wielkiego kosza, zwłaszcza gdy jednocześnie będzie to robić kilka osób.

W tym przypadku nie bez znaczenia jest również ilość i różnorodność – wiadomo, o gustach się nie dyskutuje… Personalizacja rekwizytów? Tabliczki z napisami oddającymi charakter Twojej imprezy, to będzie kolejna wartość dodana.

Obsługa fotobudki

Zapytaj, w jaki sposób będzie działać fotobudka. Aby zapewnić sprawność oraz jakość oferowanej usługi firma powinna zapewnić osoby do obsługi urządzenia. Zadbają one o komfort gości – porządek na stanowisku, pomoc w doborze gadżetów oraz formatów wydruków zdjęć, czy w razie awarii przywrócą urządzenie do sprawności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj