Każdy mężczyzna chce wyglądać elegancko. Niezależnie od zamożności, pozycji, czy wykonywanego zawodu, schludny wygląd pomaga w codziennym życiu. Kompletując elementy swojej garderoby, warto zainwestować w rozwiązania uniwersalne. Jednym z nich są koszule szyte na miarę.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • kto powinien zainwestować w koszule szyte na miarę?
  • jak wybrać odpowiednią koszulę na miarę dla nas?
  • na co zwracać uwagę przy wyborze pracowni krawieckiej?

Koszula na miarę – dla kogo?

Męska koszula jest ubiorem bardzo uniwersalnym. Doskonale spisuje się podczas różnych uroczystości. Jest również nieodzownym elementem spotkań biznesowych. Ale oficjalne spotkania, to nie jedyne sytuacje, gdy koszula spełni swoje zadanie. Ponieważ doskonale pasuje zarówno do garnituru, jak i jeansów, bez problemu sprawdzi się w codziennych sytuacjach jak wyjście ze znajomymi, do pracy, czy też na spacer.

Jeżeli zależy nam na idealnym dopasowaniu koszuli do naszego wyglądu, warto zainwestować w koszulę szytą na miarę. Jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób z nietypowym wyglądem (wysokich, niskich lub nie potrafiących dobrać dla siebie uniwersalnego rozmiaru), ale również dla przeciętnych osób, którym zależy na perfekcyjnym kontrolowaniu swojego wyglądu. Koszule szyte są również zwykle bardzo dobrej jakości, dlatego inwestycja w ten element ubioru może się zwrócić w długim okresie. Po prostu koszula na miarę będzie nam służyła przez wiele lat.

Dlaczego dopasowanie koszuli jest takie ważne?

Dopasowanie koszuli nie sprowadza się tylko do dobrania odpowiedniej wielkości kołnierzyka. Ponieważ ludzkie sylwetki są bardzo różne, koszule i ich kroje również muszą się różnić. Dlatego miarę koszuli trzeba pobrać bardzo dokładnie, w wielu miejscach, aby zapewnić jej idealne dopasowanie do wymagań klienta. Jednymi z kluczowych elementów sylwetki są ramiona i talia. Dobrze skrojona koszula musi zapewniać idealnie dopasowane oba te parametry. Dzięki temu gotowy produkt będzie doskonale na nas leżał i zapewniał komfort w każdej sytuacji.

Koszula szyta – jak dobrać?

Idealna koszula szyta na miarę to połączenie kilku czynników. Podstawowym z nich jest wybór tkaniny, która będzie odpowiednia dla naszej koszuli. Materiał powinien być wytrzymały, przewiewny, wygodny i nie niszczący się po kilku noszeniach. Jedną z najczęściej polecanych jest koszula na miarę z włoskich materiałów – są one zaliczane do najlepszych tkanin do ubrań codziennych.

Kolejnym z ważnych czynników jest wybór odpowiedniej pracowni, która pobierze wymiary i wykona usługę szycia. W zależności od stanu naszego portfela, jak i czasu, który możemy poświęcić na szycie na miarę, możemy wybrać renomowany zakład krawiecki lub mniej markową, ale tańszą pracownię (co niekoniecznie oznacza krótsze terminy, wiele zależy od mocy przerobowej danego zakładu). Większość zakładów podczas spotkania informuje o terminach i cenach, ale także o tym jak wygląda sam proces szycia.

Następnym detalem istotnym przy wyborze naszej koszuli jest jej kolor. Najpopularniejsze koszule są oczywiście białe, ale wybór innego koloru może być równie dopasowany, nawet na wyjątkowe okazje.

Jeżeli dobraliśmy już wszystkie najważniejsze parametry naszej idealnej koszuli, pozostaje umówić się na spotkanie z naszym przyszłym krawcem. Po ustaleniu terminu dokonane zostaną wszystkie pomiary, a po uszyciu możemy się cieszyć z naszej nowej, eleganckiej koszuli na miarę.

Jeżeli jesteśmy zadowoleni z produktu, a koszule będziemy nosić często, warto zainwestować w kilka egzemplarzy tej samej koszuli. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas na ponowne pomiary i projektowanie naszego ubrania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj