Wraz z wejściem mody w mury szpitalne i do innych jednostek placówek medycznych, bardzo gorącym trendem stał się kolor. Odejście od tradycyjnej bieli i zwrot ku kolorom tchnął do mody medycznej powiew świeżości. Obecnie to właśnie kolor jest w modzie, dodaje on energii oraz pozytywnie wpływa na odbiór członków personelu i ich postrzeganie przez pacjentów.

Rola ubrania medycznego

Ubrania medyczne odgrywają ważna rolę, ponieważ wpływają nie tylko na odróżnienie członka personelu medycznego od pacjentów, gości i innych osób znajdujących się na terenie placówki medycznej, ale także co ważniejsze pozwalają na zachowanie standardów higieny. Zapobiegają również wynoszeniu drobnoustrojów poza teren szpitalu, przychodni, kliniki czy gabinetu.

Kolorowa odzież medyczna

Do niedawna ubrania medyczne wykonywane były jedynie w kolorze białym. Obecnie odzież szyta jest w przeróżnych odcieniach. Niegdyś obowiązujące podziały kolorystyczne mundurków medycznych wedle oddziału, popularne dziś jeszcze w niektórych krajach, dzisiaj tracą na znaczeniu.
Pośród nieoczywistych kolorów mundurków medycznych niezwykle popularna jest fuksja oraz turkus. Odzież medyczna wykonana z takich żywo kolorowych tkanin oferowana jest zarówno przez krajowych, jak i zagranicznych producentów. Cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem.

Odzież medyczna – nowoczesne kroje

Jeszcze do niedawna w modzie szpitalnej obowiązywały przestarzałe i nieco zniekształcające i zaburzające proporcje sylwetki kroje. Obecnie szyte są dopasowane do kształtu ciała żakiety i garsonki oraz męskie zestawy złożone z bluzy oraz spodni.

Odzież medyczna – rozmaite wzory

Nowoczesna odzież medyczna szyta jest z materiałów wysokiej jakości. Co ciekawe dużym zainteresowaniem cieszą się tkaniny pokryte rozmaitymi wzorami, dedykowane konkretnym specjalizacjom. Mogą to być na przykład bluzy medyczne we wzorki dla stomatologów czy weterynarzy. Jednak największe zainteresowanie i pozytywny odzew wywołuje odzież medyczna w kolorowe wzory i postaci z bajek wśród pacjentów na oddziałach dziecięcych. Taki pozytywny akcent wprowadza wprowadza kolor i pozytywną energię do ich trudnej codzienności. Udowodniony jest również związek pozytywnego nastawienia chorego na jego przyspieszony i bardziej efektywny proces leczenia.

Odzież medyczna, komfortowe komplety medyczne

Trendem zyskującym coraz bardziej na znaczeniu są jednokolorowe komplety medyczne, składające się z bluzy medycznej oraz spodni. Mogą być one wykonane w kolorach latte, beżu, bordo czy zieleni.

Ubrania medyczne z nowoczesnych materiałów

Obecnie stawia się na produkty proekologiczne. Takim właśnie rozwiązaniem jest produkcja odzieży z pochodzącego z recyklingu poliestru. Takie działanie ma podwójne korzyści. Z jednej bowiem strony pozwala wykorzystać materiały wtórnie ograniczając produkcję odpadów, ponadto ubrania medyczne wykonane z tego typu materiału są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Fartuchy oraz inne elementy mody medycznej mogą być również wykonane z tkanin zawierających różne domieszki, wśród których znajdują się dodatki jonów srebra o właściwościach antybakteryjnych czy teflonu, utrudniającego wchłanianie się nawet bardzo uporczywych plam.

Więcej na temat modowych trendów znaleźć można pod adresem meditrendy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj