Depilacja laserowa to zabieg, który pozwala na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Sprawdź, czy warto skorzystać z tego zabiegu, jakie są przeciwwskazania i ile kosztuje laserowa depilacja poszczególnych części ciała w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

  1. Na czym polega depilacja laserowa?
  2. Czy warto skorzystać z depilacji laserowej?
  3. Laserowa depilacja – przeciwwskazania
  4. Depilacja laserowa – cena zabiegu

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg przeprowadzany w celu usunięcia niepożądanego owłosienia. Polega na selektywnym naświetlaniu laserem diodowym powierzchni skóry w miejscach, gdzie znajdują się mieszki włosowe. Prowadzi to do ich uszkodzenia i w efekcie pozbycia się wszystkich włosów, które aktualnie znajdują się w fazie wzrostu. Czujnik znajdujący się w laserze reaguje na barwnik obecny we włosach, dlatego urządzenie nie uszkadza skóry.

Czy warto skorzystać z depilacji laserowej?

Profesjonalnie wykonana depilacja laserowa w kilku sesjach pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na wiele lat. Po krótkim okresie rekonwalescencji jest to znacznie lepsze rozwiązanie dla skóry, niż nieustanne podrażnianie jej goleniem lub depilacją przy pomocy wosku. W związku z tym depilacja laserowa jest polecana osobom, które mają problemy z zapaleniem mieszków włosowych lub wrastaniem włosów po goleniu. Dodatkowo, takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze i w dłuższym przedziale czasu – również bardziej opłacalne.

Laserowa depilacja – przeciwwskazania

Niestety, nie wszyscy mogą korzystać z depilacji laserowej. Jest ona nieskuteczna w przypadku osób o bardzo jasnym, rudym lub siwym owłosieniu (ze względu na brak barwnika aktywującego laser). Istnieje również szereg przeciwwskazań zdrowotnych – między innymi ciąża, aktywne choroby skóry w miejscu planowanej depilacji, opalenizna czy zażywanie niektórych leków. Dlatego przed decyzją o wykonaniu depilacji laserowej należy dokładnie przeczytać pełną listę przeciwwskazań i skonsultować się z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg lub z dermatologiem.

Depilacja laserowa – cena zabiegu

Koszt depilacji laserowej zależy od części ciała, płci klienta (depilacja u mężczyzn jest droższa ze względu na gęstsze i grubsze owłosienie) oraz ilości sesji, na jaką się zdecydujesz, a także od gabinetu zabiegowego, który wybierzesz. Przeciętna cena za depilację laserową bikini to 300-400 zł, całych nóg – 800-100 zł, natomiast w przypadku pach jest to 250-300 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj