Skóra, która poddana jest intensywnemu działaniu promieni słonecznych prezentuje przesuszenie, zwiotczenie oraz widoczne przebarwienia. Podatna na szybkie starzenie się skóra nie wygląda na atrakcyjnie opaloną, ale zszarzałą, zmęczoną, cienką i nierównomierną. Sprawdź, jak ją pielęgnować, by odzyskała blask, gładkość i jednolity, zdrowy koloryt.

Jak wygląda skóra, naznaczona fotostarzeniem?

Ekspozycja na intensywne promienie słoneczne oraz brak ochrony przed promieniowaniem UVA, groźnym przez cały rok, przy każdym poziomie zachmurzenia, przez szybę oraz ubranie może prowadzić do szybkiego starzenia się skóry. Niezależnie od poziomu opalenizny skóra może prezentować zwiotczenie. Zauważysz efekt cienkiej, przesuszonej, zmęczonej skóry, zszarzenie jej powłoki oraz pojawienie się zmarszczek. Częstym efektem są pojawiające się przebarwienia, związane z nierównomiernym rozmieszczeniem barwnika, odpowiedzialnego za koloryt skóry: melaniny. 

Jak pielęgnować skórę, starzejącą się szybciej przez wpływ promieniowania UV?

Promienie UVA, odpowiadające za fotostarzenie się skóry działają najbardziej intensywnie w godzinach południowych, dlatego warto unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce o tej porze. Pamiętaj, aby chronić przed nimi również skórę głowy oraz oczy. Skóra przesuszona oraz wiotka wymaga szczególnej dbałości o jej nawilżenie i odżywienie. Koniecznie stosuj delikatne oczyszczanie z nagromadzonych zanieczyszczeń, makijażu i regularnie, po każdym oczyszczeniu nawilżaj skórę, dbając nie tylko o zachowanie prawidłowej równowagi hydrolipidowej, ale i odżywieniu. Dobieraj składniki kosmetyków, zapewniające ochronę przed starzeniem, nawilżenie oraz odżywienie skóry. 

Jakie kosmetyki dla wyrównania kolorytu i redukcji przebarwień w 6 dni?

Potrzebujesz szybkiego, wyraźnego efektu likwidacji zmian, powstałych w wyniku fotostarzenia się skóry? Konieczny będzie dobór kosmetyku, działającego na przebarwienia, niedoskonałości oraz przesuszenie skóry. Niezbędne jest też złuszczenie martwych warstw naskórka. Czy serum z witaminą C zlikwiduje przebarwienia w ciągu niespełna tygodnia? Przy regularnym, codziennym stosowaniu potwierdzone zostały efekty w postaci bardziej jednolitej, nawilżonej, jędrnej skóry i widocznie mniejszej ilości przebarwień. Serum z witaminą C zawiera niacynamid i kwas salicylowy, które działają odżywczo, wygładzająco, złuszczająco oraz dbają o czystość skóry. Dzięki kompleksowej pielęgnacji możesz cieszyć się doskonałym efektem w tak krótkim czasie. Według przeprowadzonych badań, po 56 dniach regularnego stosowania wyeliminujesz do 43% przebarwień, powstających na skórze w wyniku fotostarzenia. 

Jak odzyskać gładkość i jednolity koloryt cery w ciągu kilku dni?

Pielęgnacja skóry, związana z zastosowaniem odpowiednio dopasowanych do potrzeb, wysokiej jakości kosmetyków to jeden z niezbędnych kroków do jednolitej, wygładzonej i odżywionej skóry, która w wyniku fotostarzenia narażona była na utratę elastyczności i jędrności. Dla doskonałego efektu konieczne jest ponadto stosowanie zdrowej diety oraz aktywności sportowej na świeżym powietrzu. Dzięki odpowiedniej, regularnej dawce ruchu skóra ciała odzyska sprężystość, gładkość oraz jędrność. Kosmetyki i dieta pozwolą przywrócić jej blask. Dbając o skórę kompleksowo możesz cieszyć się jej młodym wyglądem nawet wtedy, gdy przywrócenie go wymaga wiele konsekwencji i zaangażowania. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj