Dziecięce buty powinny być idealnie dopasowane do nóżki dziecka. Zapewnią w ten sposób bezpieczne użytkowanie oraz wesprą poprawny rozwój stopy. Dowiedz się na co zwracać uwagę przy wyborze bucików.

Dobrze dopasowany krój buta

Krój buta ma bardzo duże znaczenie. Jeżeli źle dopasujemy bucki, stopa będzie w nim się przesuwać. Jest to bardzo ryzykowne ponieważ przy ciągłym bieganiu dziecka może dojść do kontuzji, kiedy noga w bucie będzie się ślizgać. Nie ryzykuj skręconą nóżką i zadbaj o właściwe obuwie.

Poruszający się but powoduje również bolesne otarcia lub odciski, które będą goić się długi czas.

Przesuwająca się stopa będzie układać się w różnych pozycjach. W którymś momencie może dojść do sytuacji kiedy dziecko rozchodzi buta w taki sposób, że najwygodniejszą pozycją będzie skrzywienie stopy. Doprowadzi to do niezdrowego nawyku i jest niebezpieczne ze względu na wciąż kształtujący się układ kostny. Koślawienie stopy może spowodować nawet do wady kręgosłupa, których rehabilitowanie będzie długim i mało przyjemnym procesem.

Defekty butów możemy początkowo nie zauważyć, a postawa naszego dziecka już ucierpi.

Wejdź na stronę https://dlastopy.pl/118-buty-emel i zobacz jak duży jest wybór. Możesz wybrać odpowiednie buty ze względu na funkcjonalność oraz dopasać wygląd.

Ortopedyczna wkładka i oddychający materiał

Ortopedyczna wkładka, która będzie znajdować się w środku pozwoli na najlepsze przystosowanie się powierzchni do stopy. But nie spowoduje żadnego odcisku. Źle dobrany but może doprowadzić do rozwijania się problemów ortopedycznych, dlatego całość jego wykonania powinna być na najwyższym poziomie.

Materiał buta musi mieć właściwości oddychające żeby stopa nie pociła się nawet podczas intensywnego użytkowania takiego jak bieganie. Powinien być również wytrzymały, możemy mieć pewność, że buty dziecka będą wystawione na najróżniejsze warunki w tym bezpośredni kontakt z wodą. Bardzo ważne jest żeby wówczas nie było możliwości przemoknięcia.

Bezpieczne zapięcia

Zapięcia w budzikach dziecięcych przystosowane są do łatwego użytkowania. W porównaniu do zamków błyskawicznych, zapięcia nie grożą przytrzaśnięciu sobie skóry.

Dzieci swobodnie mogą nauczyć się samodzielnego zakładania. Będzie to dla nich kolejne wyzwanie i jak każde nowe doświadczenie, będzie działało na nie stymulująco.

Zapięcia dzięki dużej możliwości regulowania zapewniają doskonałe dopasowanie pod indywidualne potrzeby danej stopy. Możesz je wyregulować, żeby noga była całkowicie stabilna i jednocześnie nie wpłynie to negatywnie na komfort chodzenia.

Znajdź takie obuwie, które zadba o wygodę oraz bezpieczeństwo Twojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj