Suszenie prania jest zdecydowanie bardziej kłopotliwą czynnością niż samo jego pranie. W przypadku prania większość zadania wykonuje zamiast nas technologia – wystarczy włożyć swoją odzież do pralki, nacisnąć przycisk i poczekać. Natomiast suszenie wymaga od nas wysiłku, czasu i organizacji miejsca. Na całe szczęście i w tym mogą pomóc nam nowoczesne rozwiązania, takie jak suszarka Samsung. Czy suszarka automatyczna to dobry pomysł dla każdego mieszkania? Co warto wiedzieć o suszeniu prania w dedykowanym do tego urządzeniu? Za chwilę odpowiemy na te pytania, więc zapraszamy do czytania!

Suszarka automatyczna – czym jest to urządzenie?

Suszarka Samsung to sprzęt, który wizualnie jest bardzo podobny do pralki, jednak jego zadanie jest zupełnie inne. Suszarka na pranie wykorzystuje ciepłe powietrze wprowadzane do komory, żeby odpowiednio wysuszyć ubrania po skończonym praniu i uwolnić nas od obowiązku jego rozwieszania w całym domu. Czasami suszarka automatyczna może być połączona z pralką, co jest jeszcze bardziej wygodnym rozwiązaniem – pomiędzy praniem a suszeniem nie musimy nawet przekładać ubrań z jednego urządzenia do drugiego.

Typy suszarek automatycznych

Suszarka Samsung występuje w trzech różnych odmianach – może być ewakuacyjna, kondensacyjna lub z pompą ciepła. Czym te typy różnią się od siebie? Suszarka ewakuacyjna to podstawowy typ suszarek automatycznych, który po skończonej sesji suszenia pozbywa się gorącego powietrza, wywiewając je z komory do systemu wentylacyjnego.

Suszarka kondensacyjna wykorzystuje w celu pozbycia się ciepłego powietrza zjawiska skraplania gazu. Gorące powietrze zmienia swój stan skupienia i trafia do specjalnego pojemnika, z którego możemy je następnie wylać. W przypadku suszarki z pompą ciepła wygląda to tak samo, jednak tutaj przy wytworzeniu ciepła pomaga pompa ciepła, czyli rozwiązanie znane chociażby z ogrzewania nowoczesnych domów.

Suszarka Samsung – co warto o niej wiedzieć?

Podstawową zaletą suszarki Samsung jest oczywiście fakt, że taki sprzęt jest w stanie zdjąć z nas wiele nieprzyjemnych obowiązków i dać nam więcej czasu dla siebie. Jest to związane nie tylko z brakiem konieczności ręcznego wywieszania naszych ubrań do wyschnięcia, ale także z tym, że suszarka automatyczna może nas uwolnić od prasowania.

Jest to możliwe między innymi dzięki systemowi Samsung Optimal Dry i wielu innym rozwiązaniom, które są w stanie dopasować parametry suszenia do rodzaju i ilości tkaniny. Dzięki temu każdy materiał może dostać dokładnie takie warunki, jakich potrzebuje, żeby być odpowiednio miękki, suchy i niewygnieciony.

Samsung Optimal Dry to tylko jedno z rozwiązań technologicznych, jakie w swoich suszarkach umieszcza marka Samsung. Możemy także postawić na takie systemy jak chociażby AirWash, który pozwoli nam na lekkie odświeżenie ubrań, kiedy nie będziemy potrzebowali ich suszyć.

Posiadanie suszarki automatycznej to dobry pomysł dla właściwie każdego mieszkania. Zdecydowanie warto wykorzystać to, co może nam dać dzisiejsza technologia – podobnie jak z popularyzacją pralek zniknęły tradycyjne tary, to wraz z popularyzacją suszarek poznikają z naszych domów także sznurki. Nie warto czekać do tego momentu, żeby trochę ułatwić sobie życie.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj